Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.8. 2017 09:07
Požár na Opavsku

V hořícím domě bouchaly petardy, hasiči museli čekat venku

Ve Vítkově na Opavsku shořel dům s uskladněnou pyrotechnikou - 1
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Šest jednotek hasičů vyjelo v noci na neděli do Vítkova na Opavsku krotit požár jednoho z místních domů. Uvnitř byla ovšem mimo jiné uskladněná pyrotechnika, která začala samovolně vybuchovat.

A nešlo jen o pár rachejtlí zapomenutých po oslavách Silvestra - podle mluvčího hasičů Jakuba Kozáka bylo v domě 20 kilo pyrotechniky.


Hasiči se o požáru dozvěděli krátce před půl druhou ráno a postupně k domu dorazilo šest jednotek - dvě profesionální a čtyři dobrovolné.

 

"Po příjezdu k požáru již byla zasažena celá jedna stěna objektu o půdorysu přibližně 9 krát 12 metrů, plameny na vnější části hasiči dostali pod kontrolu téměř okamžitě. Vzhledem k vybuchující pyrotechnice však nějakou dobu nemohli vstoupit dovnitř," popsal komplikace při zásahu Kozák.Hasiči ohnisko plamenů objevili ve tři hodiny ráno. K domu ale velitel zásahu ještě povolal automobilový žebřík, aby se snáz rozebrala střecha, v níž mohla být další skrytá ohniska.

 

"Příčinu vzniku požáru zjišťují vyšetřovatelé z řad hasičů i policie, škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun - krom samotného objektu a vnitřního vybavení požár poškodil čtyři osobní automobily a jeden přívěs na vedlejších pozemcích," doplnil mluvčí hasičů.

16

GALERIE: Požár domu s uskladněnou pyrotechnikou ve Vítkově na Opavsku

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Ve Vítkově na Opavsku shořel dům s uskladněnou pyrotechnikou - 6

Hodnocení:

pez TN.cz