Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Aktualizováno 25.12. 2018 10:54
Vánoční nadílka

V Itálii na Vánoce běsnila sopka Etna! Valila se z ní mračna dýmu

Zdroj: Enex

Na Sicílii se na Štědrý den probudila sopka Etna - chrlí lávu a valí se z ní mohutná oblaka dýmu. Itálie kvůli tomu uzavřela letecký prostor nad letištěm v Katánii.

Etna si ke své aktivitě vybrala opravdu příhodný den. Seizmologové během pondělního dopoledne zaznamenali asi 130 menších otřesů. Ty nejsilnější z nich měly sílu čtyři stupně.

 

Z kráteru poté začala vytékat láva po jihovýchodním svahu a oblohu zahalil hustý temný dým. Ve dvě hodiny odpoledne Itálie uzavřela letecký prostor nad mezinárodním letištěm v Katánii, které se nachází přibližně 60 km od sopky. Po třetí hodině byl ale provoz opět obnoven.

 

 

Pro místní obyvatele není sopečná činnost žádným velkým překvapením - jsou na něj zvyklí. Etna je velmi aktivním vulkánem, který se probouzí k životu poměrně často. Tento rok je to už potřetí, kdy odborníci zaznamenali četnou seizmickou aktivitu sicilského kráteru.

 

 

Někteří lidé si proto z výbuchu nic nedělají, a ze soptící Etny si na sociálních sítích dokonce utahují. "Slečna Etna předvádí vánoční show," okomentoval sopečnou činnost jeden uživatel Twitteru.

 

14

GALERIE: Na Sicílii se na Štědrý den probudila sopka Etna

Zdroj: Severe Weather Europe

Na Sicílii se na Štědrý den probudila sopka Etna - 1

Hodnocení:


 

sei
Reklama