Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 8. 2017
nový přírůstek

V Jihlavě mají roztomilého hrošíka s portugalským šarmem! VIDEO

Zdroj: TV Nova

Jihlavská zoologická zahrada získala z Portugalska mládě vzácného hrošíka liberyjského. Až vyroste, měl by s tamní samicí zplodit potomky. Pomoct mu má jeho portugalský šarm.

Po cestě dlouhé skoro tří tisíce kilometrů se v novém výběhu tenhle 17 měsíců starý roztomilý hroší chlapeček teprve rozkoukává a i když je tu jen pár dní, okamžitě se stal miláčkem jihlavské ZOO.

 

Zatím prozkoumává nový domov i naši kameru. Až dospěje, měl by svým portugalským šarmem okouzlit dvě krásky - 30letou Terezku a její sedmiletou dcerku Tofi.

 

 

"Přijel k nám na základě doporučení koordinátorky chovného programu. Chceme s ním totiž obnovit chov tohoto druhu u nás," sdělil mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč. A aby se v Jihlavě cítil opravdu jako doma, uvažují chovatelé o tom, že se kvůli Pedrovi začnou učit portugalsky.

 

Hrošíci libérijští jsou nejmenším druhem z obří hroší rodiny a jejich existence byla dlouho opředena mýty a tajemstvím - žijí totiž skrytě v pralesích západní Afriky, kde se úplně vyhýbají civilizaci. Jejich existenci se podařilo vědecky dokázat až na začátku minulého století.
 

David Pik/ lud TN.cz