Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2017 21:06
10 mrtvých

Kalifornie je v plamenech! S požáry bojují tisíce hasičů

Zdroj: TV Nova

Sever Kalifornie trápí rozsáhlé požáry, které ohrožují obydlené čtvrti. Evakuovat se muselo přes 20 000 lidí. Shořelo přes 1500 budov a plameny se rychle šíří. Nejméně deset lidí zemřelo, úřady ale očekávají, že tato čísla nebudou konečná.

Smrtelný živel se prohnal Kalifornií a zanechal za sebou zkázu a oběti. Nejméně deset lidí zemřelo, v oblastech Napa a Sonoma skončilo v nemocnicích s popáleninami a dýchacími problémy přes 100 lidí, uvádí portál CNN.

 

Oheň se šířil v osmi okresec, shořelo už více než 1500 budov. Plameny se začaly šířit v noci z neděle na pondělí, oheň postupoval alarmující rychlostí. Své domovy už muselo opustit více než 20 000 lidí, někteří byli varováni jen několik chvil před tím, než je začal živel ohrožovat.

 

Napříč Kalifornií hoří podle portálu ABC celkem 14 různých požárů, do boje s plameny se pustili tisíce hasičů, kteří se soustředí především na záchranu životů.

 

 

Americký Národní úřad pro počasí vyhlásil varování označené červenou vlajkou. To znamená, že v oblasti panují extrémně vhodné podmínky pro šíření lesních požárů. Jde o kombinace nízké vlhkosti, vysoké teploty a silného větru. Varování je platné až do úterních pěti hodin ráno místního času.

 

 

Zatím není jasné, proč se začal oheň šířit z tolika ohnisek, příčinu ukáže až další vyšetřování.

 

Reportáž TV Nova:


 

klma TN.cz