Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.9. 2017 21:48
vojenská akademie

U Brna vybouchl granát a roztrhal jednoho vojáka. Další je zraněný

Zdroj: TV Nova

Jednoho mrtvého vojáka a několik zraněných si vyžádal výbuch granátů v budově vojenské ubytovny Jugo ve Vyškově. Nehoda se stala před devátou hodinou ráno. Místo bylo uzavřeno.

"Jeden člověk zemřel a jeden se zranil," uvedl ředitel odboru komunikace ministerstva obrany Jan Pejšek. Místo neštěstí je uzavřené, další exploze nehrozí. 

 

Obětí dnešního výbuchu v objektu vojenské ubytovny Jugo ve Vyškově je příslušník Vojenské policie stejně jako muž, který se při výbuchu zranil. Podle něj je zraněný v péči lékařů a mimo ohrožení života. Má poranění oka, řekl ČTK mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára.

 

Podle informací Vyškovského deníku Rovnost muselo být místo evakuováno. "Jeden voják je úplně rozervaný," popsala ráno příslušnice posádky.

 

 

Explozi potvrdil i mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. "Na místě jsme zasahovali, protože se ale jedná o vejenský areál, nemohu sdělit víc informací," řekl.

 

Místo zabezpečily záchranné složky. Podle ministerstva obrany to nebyl úmyslný čin nebo útok a další exploze nehrozí.


14

GALERIE: Výbuch v budově vojenské ubytovny ve Vyškově

Zdroj: ČTK

Výbuch v budově vojenské ubytovny ve Vyškově - 3

Hodnocení:


 

Starosta Vyškova Karel Goldemund ČTK řekl, že explozi nikdo neslyšel. "Nezasahuje to do zástavby a nikdo nemusel být evakuován. V blízkosti je ale základní škola a když se o tom rodiče dozvěděli, někteří si vyzvedávali děti," uvedl Goldemund. Podle něj byla z místa odvolána státní a městská policie. "Vše si přebrala armáda," doplnil Goldemund. Město zatím nepřipravuje žádná opatření, nebezpečí nehrozí, dodal starosta.


Vojenská akademie ve Vyškově je vzdělávacím a výcvikovým zařízením ministerstva obrany. V areálu jsou kromě poslucháren a učeben i trenažéry pro dělostřelectvo, tankové jednotky, mechanické jednotky a potápěče, haly vzdušných sil s trenažéry a leteckou technikou, ale i sportoviště.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Pyrotechnika nezachránil ani speciální oblek. Roztrhala ho bomba!

mom tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.9. | 11:07 alois223
23
Když nevím kde je Vyškov, tak napíšu u Brna. Super. VP si hráli na supermany a ...
19.9. | 11:22 x x
-8
Asi blbej den:-))))asi chtel byt terorista a nevyslo to:-)
20.9. | 08:55 Roman Skala
4
Náhlasit nevhodný komentář
Pan Stropnický hraje lépe role Honzů než ministrů. Mi se líbil v pohádce O Honzovi a princezně Dorince nebo v Honzovi a třech zakletých princeznách.
20.9. | 01:20 bowie1
4
Náhlasit nevhodný komentář
Podle vasich prispevku nema byt zodpovednym, cili ministrem laik /v CR pardon presto odbornik/. LOGICKE! Musi to byt nekdo, kdo tomu uz nejak rozumi a jak toho chcete dosahnout? Volby jsou pred vami a KLÍCOVÉ !!!
20.9. | 01:14 bowie1
1
Náhlasit nevhodný komentář
Stat plny odborniku necha jejich odbornosti i zabijet lidi ... A samozrejme nedava informace, protoze to by zrejme nebyla demokracie (v jejich pojeti) ... Hmmm. Takze vy "demokraticky" state plny StBackych laiku smerujicich nas na Vychod - TÁHNETE!
19.9. | 20:49 bard-lidu
8
Náhlasit nevhodný komentář
U Brna vybouchl granát - to už jste mohli klidně napsat kousek od Prahy. Autora článku bych nechal za trest jít pěšky z Brna až do Vyškova.
19.9. | 20:25 Roman Skala
9
Náhlasit nevhodný komentář
Klasický případ krádeže munice, pokleslé disciplíny a neprofesionality. Verzi pro veřejnost už připravuje oddělení pro klidný spánek předškolních dětí.
19.9. | 20:17 bard-lidu
8
Náhlasit nevhodný komentář
Proč si chlap hraje s granátem ??? Na hraní má každý penis - ten umí taky pěkně explodovat.
19.9. | 15:49 Petr Kelenda
16
Náhlasit nevhodný komentář
Kam jsme to v ČR až dotáhli?Vláda cpe do armády ohromné peníze(8 miliard na obrněnce a 1 miliarda na raketomety),přitom je armáda jenom k smíchu.Do zdravotnictví vláda nechce dát nic,přitom tam jsou peníze mnohem víc potřeba.
19.9. | 15:44 sigr
13
Náhlasit nevhodný komentář
Opět všude samí specialista, expert a profesionál. Copak mu nikdo neřekl aby si raději hrál z něčím jiným.?
19.9. | 13:28 maxfox
14
Náhlasit nevhodný komentář
Zase si hrál někdo s municí kdo k tomu nebyl proškolen a vycvičen.Jinak by se to nestalo.Chybí základní vojenská služba,tam nás to učili.
19.9. | 13:25 maxfox
16
Náhlasit nevhodný komentář
V jednom článku píšete granát,ve druhém už několik granátů,jaká pravda vyleze za další hodinu ?