Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Aktualizováno 19.9. 2017 21:48
vojenská akademie

U Brna vybouchl granát a roztrhal jednoho vojáka. Další je zraněný

Zdroj: TV Nova

Jednoho mrtvého vojáka a několik zraněných si vyžádal výbuch granátů v budově vojenské ubytovny Jugo ve Vyškově. Nehoda se stala před devátou hodinou ráno. Místo bylo uzavřeno.

"Jeden člověk zemřel a jeden se zranil," uvedl ředitel odboru komunikace ministerstva obrany Jan Pejšek. Místo neštěstí je uzavřené, další exploze nehrozí. 

 

Obětí dnešního výbuchu v objektu vojenské ubytovny Jugo ve Vyškově je příslušník Vojenské policie stejně jako muž, který se při výbuchu zranil. Podle něj je zraněný v péči lékařů a mimo ohrožení života. Má poranění oka, řekl ČTK mluvčí Fakultní nemocnice Brno Pavel Žára.

 

Podle informací Vyškovského deníku Rovnost muselo být místo evakuováno. "Jeden voják je úplně rozervaný," popsala ráno příslušnice posádky.

 

 

Explozi potvrdil i mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. "Na místě jsme zasahovali, protože se ale jedná o vejenský areál, nemohu sdělit víc informací," řekl.

 

Místo zabezpečily záchranné složky. Podle ministerstva obrany to nebyl úmyslný čin nebo útok a další exploze nehrozí.


14

GALERIE: Výbuch v budově vojenské ubytovny ve Vyškově

Zdroj: ČTK

Výbuch v budově vojenské ubytovny ve Vyškově - 3

Hodnocení:


 

Starosta Vyškova Karel Goldemund ČTK řekl, že explozi nikdo neslyšel. "Nezasahuje to do zástavby a nikdo nemusel být evakuován. V blízkosti je ale základní škola a když se o tom rodiče dozvěděli, někteří si vyzvedávali děti," uvedl Goldemund. Podle něj byla z místa odvolána státní a městská policie. "Vše si přebrala armáda," doplnil Goldemund. Město zatím nepřipravuje žádná opatření, nebezpečí nehrozí, dodal starosta.


Vojenská akademie ve Vyškově je vzdělávacím a výcvikovým zařízením ministerstva obrany. V areálu jsou kromě poslucháren a učeben i trenažéry pro dělostřelectvo, tankové jednotky, mechanické jednotky a potápěče, haly vzdušných sil s trenažéry a leteckou technikou, ale i sportoviště.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Pyrotechnika nezachránil ani speciální oblek. Roztrhala ho bomba!

mom tn.cz / ČTK