Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.8. 2017 13:36
nejasnosti kolem dotací

V kauze jsem jako svědek, tvrdí Babiš. Policie ho chce stíhat

Zdroj: TV Nova

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš předpokládá, že Sněmovna umožní jeho trestní stíhání. Žádost policie o jeho vydání předal včera její předseda Jan Hamáček mandátovému a imunitnímu výboru. Policie kromě Babiše ke stíhání požaduje vydat i místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Jde o kauzu kolem údajného zneužití dotací ve výši 50 milionů korun pro farmu Čapí hnízdo.

Žádost o vydání k trestnímu stíhání je podle Andreje Babiše dílem jeho politických rivalů, úmyslně prý byla podána několik týdnů před podzimními volbami.

 

"Já jsem byl na policii 23. července a ptal jsem se policisty, v jaké pozici vystupuju, a on že jako svědek. Takže jestli změnil názor za více než dva týdny, tak je to víc než podivné," uvedl Andrej Babiš.


Mandátní a imunitní výbor by měl o žádosti policie jednat příští pátek. Podle předsedkyně výboru Miroslavy Němcové ale bude rozhodnutí záležitostí minimálně dalších dvou schůzek, jedné z nich se zúčastní i Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek. Pokud výbor doporučí jejich vydání k trestnímu stíhání, budou mít konečné slovo poslanci.

 

 

Žádost policie souvisí s údajným zneužitím dotace na farmu Čapí hnízdo ve výši 50 milionů korun. O tu bylo zažádáno v roce 2009, kdy byl Babiš majitelem Agrofertu a Faltýnek členem představenstva. Peníze, které luxusní resort získal, měly být určeny pro malé a střední podniky.

 

"Je s podivem, že tahle 10 let stará dotace, která byla přidělena za hejtmana Bendla, kontrolována panem Rathem i panem Kalouskem, byla přidělena, byla v pořádku, nikdo nepochybil. Farma slouží veřejnosti, je tam zaměstnáno 68 lidí, žádná korupce, žádný profit, takže je jasné, že to načasování je politického rázu a má zásadním způsobem ovlivnit názor veřejnosti na moji osobu a na naše hnutí," dodal Babiš.

mom/Jaroslav Brousil TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.8. | 17:32 Jaromír Pokorný
14
Mě by víc zajímaly čachry za vlád ODS a TOP09,Kalouskovo padáky, nákupy ...
11.8. | 20:25 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-5
11.8. | 19:58 svarcovaerika0123: A podala jsi trestní oznámení, když víš, co se ...
12.8. | 18:03 inverter
0
Náhlasit nevhodný komentář
cezar8 - jasně, je to účelovka. Dotace mu schválil Kalousek, tak by měl jít sedět. Můžete mi někdo říct, proč ještě nesedí?
12.8. | 17:59 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 16:27 cezar8: To jako, že tomu slovenskýmu eštébákovi pomáhal Kalousek podvádět?
12.8. | 16:27 cezar8
5
Náhlasit nevhodný komentář
Je to moc průhledné. Blíží se volby a hon na Babiše se bude stupňovat. Co ale jasné je, že Babišovi někdo musel ty dotace schvalovat. Je jasné, že tato kauza je účelová a je za ní jasný Kalouskův rukopis.......
12.8. | 16:21 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, no a? Co se divis?? Neni Babis typicka ukazka "Uspesneho a pracoviteho"? Si delas srandu, vid? Kdo dnes v Cesku nepohrda svymi volici?
12.8. | 15:46 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 15:38 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, ale ten kodex si stvořil přímo ANOfert. Jeho neplněním ten slovenskej eštébák jasně ukazuje, jak pohrdá se svými voliči
12.8. | 15:45 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 15:17 Vecny Remcal: Včera jsem tady o tom psal
12.8. | 15:44 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 10:57 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám spolužáka, dělá ředitele na ÚP. Vyprávěl mně, s jakým materiálem pracujou. Většina uchazečá mů základní vzdělání, to znamená, že mají POUZE základní školu, tudíž žádnou kvalifikaci. Většina z nich nemá ani buňky na nějakou rekvalifikaci.
12.8. | 15:38 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdybyse v Cesku politici drzeli ruznych kodexu a podobnych serepeticek tak je Cesko bez politiku.. A tahle hra na demokracii rozpoutana spatnymi herci v 89 by ztratila smysl..
12.8. | 15:17 Vecny Remcal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Bod 10. z kodexu ANO: X. Reprezentant, proti němuž je zahájeno trestní stíhání, neprodleně rezignuje na volený mandát, na svou funkci ve Hnutí a na členství ve Hnutí. Co dodat ?
12.8. | 14:20 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Remark,, mas taky sance brat dotace, neni to nic nezakonyho a jen hlupak nebere..Mas taky sanci stat se miliardarem, ve skole sme meli na pijaku napsano--Papir k papirku, tuna za chvilku! O`K? JInak, kdo to rekl--Vseci kradnu!! Sebe jiste nevyjimaje!