Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.8. 2017 13:36
nejasnosti kolem dotací

V kauze jsem jako svědek, tvrdí Babiš. Policie ho chce stíhat

Zdroj: TV Nova

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš předpokládá, že Sněmovna umožní jeho trestní stíhání. Žádost policie o jeho vydání předal včera její předseda Jan Hamáček mandátovému a imunitnímu výboru. Policie kromě Babiše ke stíhání požaduje vydat i místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka. Jde o kauzu kolem údajného zneužití dotací ve výši 50 milionů korun pro farmu Čapí hnízdo.

Žádost o vydání k trestnímu stíhání je podle Andreje Babiše dílem jeho politických rivalů, úmyslně prý byla podána několik týdnů před podzimními volbami.

 

"Já jsem byl na policii 23. července a ptal jsem se policisty, v jaké pozici vystupuju, a on že jako svědek. Takže jestli změnil názor za více než dva týdny, tak je to víc než podivné," uvedl Andrej Babiš.


Mandátní a imunitní výbor by měl o žádosti policie jednat příští pátek. Podle předsedkyně výboru Miroslavy Němcové ale bude rozhodnutí záležitostí minimálně dalších dvou schůzek, jedné z nich se zúčastní i Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek. Pokud výbor doporučí jejich vydání k trestnímu stíhání, budou mít konečné slovo poslanci.

 

 

Žádost policie souvisí s údajným zneužitím dotace na farmu Čapí hnízdo ve výši 50 milionů korun. O tu bylo zažádáno v roce 2009, kdy byl Babiš majitelem Agrofertu a Faltýnek členem představenstva. Peníze, které luxusní resort získal, měly být určeny pro malé a střední podniky.

 

"Je s podivem, že tahle 10 let stará dotace, která byla přidělena za hejtmana Bendla, kontrolována panem Rathem i panem Kalouskem, byla přidělena, byla v pořádku, nikdo nepochybil. Farma slouží veřejnosti, je tam zaměstnáno 68 lidí, žádná korupce, žádný profit, takže je jasné, že to načasování je politického rázu a má zásadním způsobem ovlivnit názor veřejnosti na moji osobu a na naše hnutí," dodal Babiš.

mom/Jaroslav Brousil TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.8. | 17:32 Jaromír Pokorný
14
Mě by víc zajímaly čachry za vlád ODS a TOP09,Kalouskovo padáky, nákupy ...
11.8. | 14:49 tenistka 175 tenistka175
-5
Zatím naprosto postrádáme JAKÉKOLIV vyjádření policie...Může se jednat I o ...
25.8. | 10:14 mili1
2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby se měla policie ohlížet jestli je, nebo není před volbami nemohla by obžalovat nikdy. Je zajímavé, jak vyplouvá na světlo, co všechno ten eštébák ukradl. Ani název hnutí není jeho i ten ukradl. Nechápu lidi, kteří jsou ochotni mu vhodit hlas.
12.8. | 18:03 inverter
2
Náhlasit nevhodný komentář
cezar8 - jasně, je to účelovka. Dotace mu schválil Kalousek, tak by měl jít sedět. Můžete mi někdo říct, proč ještě nesedí?
12.8. | 17:59 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
2
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 16:27 cezar8: To jako, že tomu slovenskýmu eštébákovi pomáhal Kalousek podvádět?
12.8. | 16:27 cezar8
3
Náhlasit nevhodný komentář
Je to moc průhledné. Blíží se volby a hon na Babiše se bude stupňovat. Co ale jasné je, že Babišovi někdo musel ty dotace schvalovat. Je jasné, že tato kauza je účelová a je za ní jasný Kalouskův rukopis.......
12.8. | 16:21 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Drzko, no a? Co se divis?? Neni Babis typicka ukazka "Uspesneho a pracoviteho"? Si delas srandu, vid? Kdo dnes v Cesku nepohrda svymi volici?
12.8. | 15:46 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 15:38 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, ale ten kodex si stvořil přímo ANOfert. Jeho neplněním ten slovenskej eštébák jasně ukazuje, jak pohrdá se svými voliči
12.8. | 15:45 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
0
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 15:17 Vecny Remcal: Včera jsem tady o tom psal
12.8. | 15:44 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
12.8. | 10:57 novus: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám spolužáka, dělá ředitele na ÚP. Vyprávěl mně, s jakým materiálem pracujou. Většina uchazečá mů základní vzdělání, to znamená, že mají POUZE základní školu, tudíž žádnou kvalifikaci. Většina z nich nemá ani buňky na nějakou rekvalifikaci.
12.8. | 15:38 novus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Kdybyse v Cesku politici drzeli ruznych kodexu a podobnych serepeticek tak je Cesko bez politiku.. A tahle hra na demokracii rozpoutana spatnymi herci v 89 by ztratila smysl..
12.8. | 15:17 Vecny Remcal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Bod 10. z kodexu ANO: X. Reprezentant, proti němuž je zahájeno trestní stíhání, neprodleně rezignuje na volený mandát, na svou funkci ve Hnutí a na členství ve Hnutí. Co dodat ?