Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.9. 2016 11:59
Dopravní komplikace

V kolonách ročně prostojíme hodiny. Stojí nás to tisíce korun!

Zdroj: TV Nova

Postávání v kolonách vyjde každého řidiče v přepočtu na 19 tisíc korun ročně. Tedy téměř jeden průměrný plat padne nejen na spotřebu benzínu a nafty, ale i na čas strávený v zácpách. Podle výpočtu Ústředního automotoklubu jde o částku, která se v průběhu let zvyšuje a to hlavně kvůli velkým opravám silnic a dálnic. Řidiči stráví každoročně v kolonách až půl dne!

Nejen nervy a pár šedivých vlasů ale i 52 korun - tolik stojí denně v průměru českého řidiče čekání v kolonách. Propálený benzín nebo nafta a promarněný čas v koloně pak stály řidiče vloni 118 miliard korun.

 

"Počítali jsme kolony při nehodě nebo při dopravním omezení a počítalo se to z několika údajů. Je také více oprav, takže roste to zdržení. Za rok 2015 každý řidič zaplatí 19 tisíc," odhalil mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka.

 

A taková realita má další důsledek - každý řidič v průměru za rok prostojí v kolonách dlouhých 12 hodin. Nejvíce hodin stráví řidiči popojížděním na dálnici D1, kde se situace nezlepší ani v příštích měsících.

 

 

Zúžení do jednoho pruhu jsou na dálnici mezi Prahou a Brnem na denním pořádku. Kolonám na D1, a nejen tam, se ale můžete vyhnout, pokud budete mít například v telefonu aplikaci od ministerstva dopravy.

 

"Aplikace s dopravními informacemi ukazuje hlavní dopravní tahy. Řidiči se mohou podívat na kamerový systém, na průjezdnosti, na potenciální problémy na některých omezeních, uzavírkách a podobně," vysvětluje její výhody mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.
 

vbo, Nikol Kudrnáčová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

3.9. | 23:24 overal
7
Kdo má řidičský průkaz delší dobu, dobře pamatuje, jak při výpadku semaforů a ...
3.9. | 23:13 pichav
-2
CESI TRPI RADI ZACPOU !!! PROTOZE SE CPOU ZASADNE DO KOLON !!!! KDE ANI COLON ...
4.9. | 22:30 Vagin Analev
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo? Ja? Jezdim denne z Konecchlumi do Kováče a zpet a nevim co to kolona je. Vlastne vim! Na zdravi !
4.9. | 01:56 allanaldik
0
Náhlasit nevhodný komentář
A ministr se tim jen bavi. Firmy tuneluji statni kasu a zadna prace neni videt a kdyz je tak je to zmetek. Stat ridice jen vycucava a vycucava a pocitam ze to bude jeste horsi.Ridic je dojna krava pro dopravu aby zas oni mohli platit nazdar buh firmy ktere nedelaji nic jak na dalnicich tak silnicich
3.9. | 23:50 overal
3
Náhlasit nevhodný komentář
Tragické úpravy pro provoz vozidel, kde za dvou pruhů pro auta, kterých zde projíždějí tisíce aut denně, udělají jen jeden pruh pro auta a jeden pro cyklisty, kterých tu projede 10 denně a doprava je ucpaná!!
3.9. | 23:44 overal
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kolony v Praze mají plně na svědomí nesmyslná omezení povolených rychlostí a likvidace paralelních tras, kterými místní zácpy objíždějí a tím je zmenšují! Například na Kulaťáku v Praze 6 snížili počet nájezdových pruhů ze dvou na jeden potom se ti hlupáci diví, že tam vznikají kolony!
3.9. | 23:24 overal
7
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo má řidičský průkaz delší dobu, dobře pamatuje, jak při výpadku semaforů a vniku zácpy naběhli příslušníci VB a řídili dopravu ručně! Dnes naopak policisté při zácpě zalezou a jakmile se doprava rozběhne hned přijedou a měří, aby náhodou ta doprava nebyla moc plynulá, rychlá a bezpečná!
3.9. | 23:13 pichav
-2
Náhlasit nevhodný komentář
CESI TRPI RADI ZACPOU !!! PROTOZE SE CPOU ZASADNE DO KOLON !!!! KDE ANI COLON NEPOMUZE !!! A HODINY SE TO NEVYCISTI !!!! TO JE TIM ZE JSOU TO VSECHNY STEJNY OVCE A JDOU SE STADEM !!!! NE JAKO JA !!!! JA ZACPOU NETRPIM !!!
3.9. | 23:12 overal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Když jde o vybírání peněz za překročení, většinou nesmyslných omezených rychlostí, to naší policii jde to si k našim penězům umí pomáhat a si je chránit, ale aby skutečně pomáhali třeba řidičům v kolonách a skutečně lidi chránili, tam de to skutečně potřebují, to je ani nenapadne!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme