Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.11. 2016 06:41
SLEDUJEME Letecké neštěstí

V Kolumbii se zřítilo letadlo s fotbalisty. Zemřelo 71 lidí, 6 přežilo

Zdroj: APTN

V Kolumbii spadlo brazilské letadlo s fotbalovým týmem. Podle nejnovější bilance má neštěstí 71 obětí a 6 přeživších. Pilot hlásil před pádem problémy s elektřinou, vyšetřovatelé už našli černé skříňky.

Na palubě brazilského letadla bylo 68 pasažérů a devítičlenná posádka. Mělo jít o čtyřmotorové letadlo Avro 146. Mezi cestujícími byli hlavně brazilští fotbalisté klubu Chapecoense. Ve středu měli odehrát finálový zápas turnaje Copa Sudamericana proti týmu Atletico Nacional.

 

Letecké neštěstí v Kolumbii jsme sledovali online:

On-line reportáž

Letecké neštěstí v Kolumbii

15:39

Fotbalisté chtěli původně letět z Brazílie do Kolumbie přímo. Brazilský úřad civilního letectví jim ale podle španělského listu ABC přímý let zakázal.

15:21

Záchranáři původně vytáhli z trosek šest živých lidí. Jeden zemřel při cestě do nemocnice, brankář Danilo zraněním podlehl v nemocnici. O několik hodin později však záchranáři našli šestého přeživšího.

15:10

Počet obětí zůstává zatím na 76. Pět zraněných je však ve vážném stavu. Fotbalista Alan Ruschel má rozdrcenou páteř, několik zlomenin včetně pánevní kosti a tržné rány na hlavě.

 

Neštěstí podle poslední bilance přežilo 6 lidí. Záchranáři vytáhli z trosek více zraněných, někteří však zemřeli při cestě do nemocnice nebo pod rukama lékařů. Pátrání po přeživších bylo velmi obtížné. Oblast je špatně přístupná, v regionu navíc několik dní prší a hustá mlha zkomplikovala nasazení záchranářských helikoptér.

 

18

GALERIE: Letecké neštěstí v Kolumbii

Zdroj: ČTK

Zřícené letadlo v Kolumbii - 1

Hodnocení:

 

Mezi přeživšími jsou tři fotbalisté - obránci Alan Rushel a Hélio Hermito Zampier a brankář Jakson Follmann. Přežil také novinář Rafael Henzel, letuška Ximena Suárezová a člen posádky Erwin Tumiri. Všichni mají vážná zranění včetně zlomenin a tržných ran na hlavě.

 

Fotbalisté brazilského týmu těsně před odletem:

 

Původní informace hovořily o 81 pasažérech a 75 mrtvých. Vyšetřovatelé ale zjistili, že na palubu nakonec nenastoupily čtyři osoby, mimo jiné syn hlavního trenéra, který zapomněl pas.

 

 

Letoun se zřejmě zřítil do hor nedaleko Medellínu krátce po 22:00 místního času (asi 4:00 SEČ). K neštěstí se vyjádřil medellínský starosta Federico Gutierrez. "Je to tragédie obrovských rozměrů," prohlásil.

 

Příčinu nehody musí nejdříve potvrdit vyšetřovatelé, kteří už objevili černé skříňky. Pilot před pádem hlásil problémy s elektřinou a podle některých médií pak vypustil benzín, aby zabránil výbuchu po zřícení.

 

Podívejte se na animaci radarových snímků:

epa TN.cz