Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.11. 2016 06:41
SLEDUJEME Letecké neštěstí

V Kolumbii se zřítilo letadlo s fotbalisty. Zemřelo 71 lidí, 6 přežilo

Zdroj: APTN

V Kolumbii spadlo brazilské letadlo s fotbalovým týmem. Podle nejnovější bilance má neštěstí 71 obětí a 6 přeživších. Pilot hlásil před pádem problémy s elektřinou, vyšetřovatelé už našli černé skříňky.

Na palubě brazilského letadla bylo 68 pasažérů a devítičlenná posádka. Mělo jít o čtyřmotorové letadlo Avro 146. Mezi cestujícími byli hlavně brazilští fotbalisté klubu Chapecoense. Ve středu měli odehrát finálový zápas turnaje Copa Sudamericana proti týmu Atletico Nacional.

 

Letecké neštěstí v Kolumbii jsme sledovali online:

On-line reportáž

Letecké neštěstí v Kolumbii

15:39

Fotbalisté chtěli původně letět z Brazílie do Kolumbie přímo. Brazilský úřad civilního letectví jim ale podle španělského listu ABC přímý let zakázal.

15:21

Záchranáři původně vytáhli z trosek šest živých lidí. Jeden zemřel při cestě do nemocnice, brankář Danilo zraněním podlehl v nemocnici. O několik hodin později však záchranáři našli šestého přeživšího.

15:10

Počet obětí zůstává zatím na 76. Pět zraněných je však ve vážném stavu. Fotbalista Alan Ruschel má rozdrcenou páteř, několik zlomenin včetně pánevní kosti a tržné rány na hlavě.

 

Neštěstí podle poslední bilance přežilo 6 lidí. Záchranáři vytáhli z trosek více zraněných, někteří však zemřeli při cestě do nemocnice nebo pod rukama lékařů. Pátrání po přeživších bylo velmi obtížné. Oblast je špatně přístupná, v regionu navíc několik dní prší a hustá mlha zkomplikovala nasazení záchranářských helikoptér.

 

18

GALERIE: Letecké neštěstí v Kolumbii

Zdroj: ČTK

Zřícené letadlo v Kolumbii - 1

Hodnocení:

 

Mezi přeživšími jsou tři fotbalisté - obránci Alan Rushel a Hélio Hermito Zampier a brankář Jakson Follmann. Přežil také novinář Rafael Henzel, letuška Ximena Suárezová a člen posádky Erwin Tumiri. Všichni mají vážná zranění včetně zlomenin a tržných ran na hlavě.

 

Fotbalisté brazilského týmu těsně před odletem:

Zdroj: Enex

 

Původní informace hovořily o 81 pasažérech a 75 mrtvých. Vyšetřovatelé ale zjistili, že na palubu nakonec nenastoupily čtyři osoby, mimo jiné syn hlavního trenéra, který zapomněl pas.

 

 

Letoun se zřejmě zřítil do hor nedaleko Medellínu krátce po 22:00 místního času (asi 4:00 SEČ). K neštěstí se vyjádřil medellínský starosta Federico Gutierrez. "Je to tragédie obrovských rozměrů," prohlásil.

 

Příčinu nehody musí nejdříve potvrdit vyšetřovatelé, kteří už objevili černé skříňky. Pilot před pádem hlásil problémy s elektřinou a podle některých médií pak vypustil benzín, aby zabránil výbuchu po zřícení.

 

Podívejte se na animaci radarových snímků:

Zdroj: Enex

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.11. | 07:58 zacotomame
10
29.11. | 07:42 josefvyskoc jaký rozdíl je mezi cenou života brazilského ...
29.11. | 08:27 josefvyskoc
-6
hlavne aby to prezili ti fotbaliste...ti ostatni maji proste jen obycejnou ...
29.11. | 14:06 pichav
0
Náhlasit nevhodný komentář
TAK TO JE VSEMOHOUCIHO VELKY POCIN !!!! ZNICIT TOLIK ZBYTECNYCH KOPACEK !!!!! JA BYCH BYL MIRNEJSI !!!! A POSLAL BYCH JE MAKAT DO DOLU !!!!! PRO BAKALU !!!!! KDYZ MAJI TOLIK ENERGIE !!!!! KOPAT DO KULATYHO NESMYSLU !!!! A FANATIZOVAT FANOUSKY !!!!! ZA SVE NESMYSLNE VELKE PLATY A ODMENY !!!!
29.11. | 10:13 Alžběta
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ať už pominu diskuzi fotbalista - obyč. člověk,vždy vychází člověk jako takový,ale jak mohli tohle letadlo s doletem 2735km,poslat na trasu delší než 3000km a navíc podle Flightradaru se poprvé ztratilo už nad Brazilií a proč vlastně letělo z Bolívie? Podle mně je tam těch otazníků o hodně víc.
29.11. | 09:20 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
29.11. | 09:12 elzias naprosto nesnáším imigranty, cigány a jinou verbež, která se sem nasunula, nebo nasouvá za účelem bezpracného života na úkor druhých, tedy i mně. Ale nikde tady nenajdeš můj příspěvek, kde bych napsal, že jim přeju smrt,nebo že je mi jejich smrt lhostejná. A o tom to je.
29.11. | 09:12 elzias
2
Náhlasit nevhodný komentář
zacotomame: josefvyskoc to napsal trochu tvrdě,ale má pravdu. Lidi olsavují sportovce, zpěváky a herce jako bohy,kteří také dostávají božský plat za svou zálibu. Kolik znáš aktuálně žijících úspěšných vědců a vynálezců? Myslíš, že mají božský plat? Oslavuje je někdo? Ne. A přitom si to zaslouží víc.
29.11. | 09:11 sronin
5
Náhlasit nevhodný komentář
vyskoc: ty seš fakt d ebil !
29.11. | 08:32 novobilskyy
-1
Náhlasit nevhodný komentář
To je vklidu.
29.11. | 08:27 josefvyskoc
-6
Náhlasit nevhodný komentář
hlavne aby to prezili ti fotbaliste...ti ostatni maji proste jen obycejnou smulu, to se bohuzel stane...smrt sportovce je ale obrovska tragedie a u fotbalistu to plati dvojnasob !...
29.11. | 07:58 zacotomame
10
Náhlasit nevhodný komentář
29.11. | 07:42 josefvyskoc jaký rozdíl je mezi cenou života brazilského fotbalisty a toho tvého? Ano, správně, ten tvůj nestojí ani za zlámanou grešli. Takže opravdu tragedie.
29.11. | 07:42 josefvyskoc
-3
Náhlasit nevhodný komentář
jezismariááá fotbalisti ?!?!...tak to je obrovska tragedie !!!...