Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.2. 2018 18:11
Červenkova mohyla

V Krkonoších se utrhla lavina! Zasypala jednoho muže

Vrtulník na horách
Zdroj: TN.cz

Horská služba měla ve čtvrtek odpoledne plné ruce práce. V Dlouhém dole totiž spadla lavina, která zavalila muže. Naštěstí ho sníh zcela nepohřbil, venku mu zůstala hlava a jedna ruka, sám se ale z laviny dostat nemohl, na pomoc mu přispěchali záchranáři. Preventivně byl převezen do traumacentra královéhradecké nemocnice.

V Krkonoších platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pěti, i přesto by si měli všichni dávat v lavinových oblastech velký pozor. Přesvědčil se o tom muž (41), kterého ve čtvrtek odpoledne zavalila lavina.

 

"Zasahovali jsme u muže, kterého částečně zavalila lavina. Ze sněhu mu koukala hlava a horní končetina," potvrdil mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák.

 

Muže naštěstí nezavalil sníh úplně, ven se ale sám dostat nemohl, na pomoc mu proto vyrazili záchranáři horské služby, kteří ho ze sněhu vyprostili.

 

Muž byl značně podchlazený, jinak se ale zdálo, že vyvázl bez zranění, i tak ale musel do nemocnice. "Vzhledem k mechanismu zavalení a podchlazení jsme muže letecky přepravili do traumacentra královéhradecké nemocnici," doplnil Novák.

 

 

Lavina spadla v okolí Červenkovy mohyly. Shodou okolností dorazili lavinoví preventisté ze všech oblastí na chalupu HS Dvoračky nad Rokytnicí nad Jizerou na společné cvičení, v Krkonoších tak byli v tu chvíli přední odborníci na záchranu z lavin.
 

klma TN.cz
Reklama