Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.11. 2018 15:22
Zachytily ho kamery

V Krkonoších vypukl obří požár! Byl vidět na kilometry daleko

V Krkonoších v noci hořela travnatá plocha - 2
Zdroj: facebook, Karkonoski Park Narodowy

V Krkonoších poblíž Labské boudy vypukl obří požár. Plameny, které zachvátily louku, byly vidět na kilometry daleko - zachytily je dokonce i meteorologické kamery! Zhruba po třech hodinách se hasičům podařilo oheň uhasit.

Požár vypukl v pátek k večeru 200 metrů od Labské boudy u Špindlerova Mlýna. Podle hasičů hořela travnatá plocha o rozloze přibližně 600x600 metrů.

 

"Na místo kolem páté hodiny dorazily první hasičské jednotky a začaly s hašením požáru, situaci však komplikuje obtížně přístupný terén a silný vítr," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

 

113

GALERIE: Požár u Labské boudy

Zdroj: facebook, Karkonoski Park Narodowy

V Krkonoších v noci hořela travnatá plocha - 2

Hodnocení:

 

Královéhradečtí hasiči rovněž požádali o pomoc hasiče z Libereckého kraje a Polska, aby bylo na místě dost vody. Základním cílem bylo zabránit tomu, aby se požár dál šířil.

 

Obří požár byl vidět kilometry daleko. Zachytily ho meteorologické kamery u Špindlerova Mlýna. Podle informací diváků TV Nova byl požár vidět i v Libereckém kraji v okolí Jablonce nad Nisou.

 

 

Kolem osmnácté hodiny na místě zasahovalo sedm jednotek - dvě z Královéhradeckého kraje, pět z Libereckého. Na místě byly také cisterny z Polska. "Na místě zasahují pouze pozemní jednotky. Zažádali jsme o letecké hašení, to ale není vzhledem k podmínkám možné - fouká silný vítr a je tma," uvedla mluvčí hasičů.

 

Hasiči se nejprve domnívali, že kvůli silnému větru se požár rozšířil i na území Polska. Podrobnější průzkum ale ukázal, že se oheň za hranice nedostal. "Bylo zasaženo pouze území v okrese Trutnov," uvedla mluvčí hasičů.

 

Krátce před půl osmou se hasičům nakonec podařilo požár zlikvidovat. Jednotky se vrátily zpět na základny, na místě ale přesto zůstává do rána osm hasičů. Případné škody by podle mluvčí měly být vyčísleny až v pondělí.

 

"Poděkování tak patří také pracovníkům Vrbatovy boudy, kteří se postarali o občerstvení a teplé nápoje pro zasahující hasiče," dodala mluvčí hasičů.

sei
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama