Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.10. 2017 09:27
Týdenní předpověď

V Krušných horách napadl sníh! Mrznout a sněžit má i v nížinách

Sníh
Zdroj: ČHMÚ

Vichřice přinesla do Česka i sněžení! Několik centimetrů sněhu napadlo v nejvyšších polohách Krušných hor. V noci klesly teploty pod nulu a mohou se znovu objevit sněhové přeháňky. Jak bude ve zbytku týdne?

Na Klínovci a na Božím Daru v Karlovarském kraji napadl v neděli večer sníh. Poprašek komplikoval dopravu, už tak nebezpečnou kvůli stromům popadaným během orkánu. Podobná situace bude panovat i v pondělí, kdy se objeví vítr s nárazy až 70 km/h.

Podívejte se na dnešní předpověď počasí:

 

V pondělí bude oblačno, místy se objeví přeháňky nebo trvalejší déšť. V polohách nad 500 metrů může znovu sněžit, k večeru bude přeháněk ubývat. Teploty přes den vystoupají na pouhých 4 až 8 °C, na horách bude mrznout.

 

Oblačná až zatažená obloha vydrží také v úterý. Místy se znovu vyskytnou přeháňky nebo občasný déšť. Na severovýchodě republiky by mohlo sněžit už v polohách nad 300 metrů, postupně nad 700 metrů. Teploty v noci se budou pohybovat kolem nuly, přes den mezi 5 až 9 °C.

 

111

GALERIE: Sníh 30.10.2017

Zdroj: ČHMÚ

Sníh - Slaměnka

Hodnocení:

 

I na středu předpovídají meteorologové oblačno až zataženo, na jihu až polojasno. Na severu místy, jinde jen ojediněle bude pršet. Sněhové srážky se mohou objevit v polohách nad 1000 metrů. Mírně se oteplí, v noci bude 4 až 0 °C, přes den 7 až 11 °C.

 

 

Také ve čtvrtek bude pod mrakem, jen občas vykoukne sluníčko. Sněhové srážky očekávají odborníci znovu jen na horách. Teploty znovu stoupnou - ty noční na 6 až 2 °C, denní na 10 až 14 °C.

 

"Proměnlivá, převážně velká oblačnost, na většině území přeháňky, na severu nad 1100 m sněhové," zní předpověď Českého hydrometeorologického ústavu na pátek. Během dne bude oblačnosti a srážek ubývat. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C.

 

Vyhlídka počasí na víkend počítá s polojasnou až oblačnou oblohou, ráno se ojediněle mohou vyskytnout mlhy. Postupně se znovu ochladí, v noci z 8 až 4 °C na 5 až 1 °C a ve dne z 9 až 14 °C na 5 až 10 °C

epa TN.cz