Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.4. 2017 15:07
měsíční předpověď

POČASÍ: Na 'lásky čas' se mírně oteplí, květen ale bude deštivý!

Polibek pod rozkvetlou třešní
Zdroj: profimedia.cz
Ilustrační foto

Počasí v květnu příliš lásce přát nebude. I když se má na svátek zamilovaných sice nepatrně oteplit, podle meteorologů bude pršet. A to nejen na 1. máje, ale prakticky celý květen.

Ačkoli na svátek zamilovaných předpovídají meteorologové až 17 °C, radost z mírného oteplení kazí fakt, že bude pod mrakem. A nevyhneme se ani přeháňkám, déšť nás čeká i v následujících dnech.

 

"V prvním květnovém týdnu bude pokračovat teplotně podprůměrné a srážkově nadprůměrné počasí druhé poloviny dubna," upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Jen teploty vzduchu budou vzhledem k postupující roční době o něco vyšší, avšak zůstanou pod dlouhodobým průměrem začátku května.

 

 

"V dalších třech týdnech (8.5. až 28.5.) se teploty vzduchu budou postupně dostávat do převážně průměrných hodnot. I srážkově předpokládáme další týdny předpovědi až do 28.5. průměrné," dodal ČHMÚ.

 

Předpověď na týden:

 

Neděle

 

Polojasno až skoro jasno, přechodně až oblačno. V noci a ráno ojediněle přeháňky, nad 800 m sněhové. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C. Zpočátku slabý proměnlivý, postupně mírný východní vítr 3 až 7 m/s.

 

Pondělí

 

Polojasno, během dne přibývání oblačnosti a večer na jihozápadě a západě území místy déšť. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na jižní Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

Úterý

 

Oblačno až zataženo, od jihozápadu s občasným deštěm nebo přeháňkami, na jihozápadě území zpočátku nad 900 m sněžení. Ojediněle možnost bouřky. Odpoledne a večer od jihu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na východě až 16 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na západní.

 

 

Středa

 

Zataženo až oblačno, místy, během dne na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na východě až 16 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

 

Čtvrtek

 

Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na jihovýchodě až 16 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

 

Pátek až neděle

 

Zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 17 °C.
 

lud TN.cz