Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 20:35
1 mrtvý, další zranění

V Londýně vjela dodávka do lidí! 'Kolem byla těla, lidé utíkali a řvali'

Zdroj: TV Nova

Jeden člověk přišel o život a dalších deset utrpělo zranění, když v noci na dnešek najel v Londýně řidič dodávky do skupiny muslimů odcházejících z mešity. Policie, která muže zadržela, podle předsedkyně vlády Theresy Mayové incident vyšetřuje jako možný teroristický útok. Premiérka hned na dnešek svolala zasedání výboru pro mimořádné situace.

Incident se stal krátce po 1:20 SELČ v městské části Finsbury Park na severu Londýna. Podle svědků z dodávky následně vystoupil muž a nejméně jednu osobu pobodal, celkem bylo útokem zasaženo nejméně deset lidí. Na místo vyrazily vozy záchranné lékařské služby. Podrobnější informace zatím úřady neposkytly. Podle informací listu The Sun najela dodávka do muslimů odcházejících z mešity. Policie žádná zranění nožem nepotvrdila.

 

"V dodávce byli tři lidé, jednoho z nich zadržela policie. Dva další utekli," popsal svědek. Svědci z místa neštěstí vylučují, že by se jednalo o nehodu. Trojice mužů podle nich najela do chodců úmyslně. Útok přišel v době, kdy muslimové slaví postní měsíc ramadán.

 

18

GALERIE: Dodávka najela do skupiny muslimů

Zdroj: Profimedia

Dodávka najela do skupiny muslimů - 2

Hodnocení:

 

Britská premiérka Theresa Mayová označila najetí automobilu do chodců u londýnské mešity za "strašný incident", ke kterému policie přistupuje jako k možnému teroristickému útoku.

 

Podle Mayové se uskuteční zasedání výboru pro mimořádné situace. Teď je podle svých slov v myšlenkách se zraněnými. Vůdce opozičních labouristů Jeremy Corbyn prohlásil, že ho incident naprosto šokoval.

 

 

Nejedná se o první londýnský incident v tomto roce. 22. března najel muž do lidí na mostě Westminster Bridge, následně pobodal několik chodců. 3. června pak najel vůz do lidí na London Bridge, útočníci poté pobodali návštěvníky blízkých barů a restaurací.

Zdroj: APTN
 

Starosta britské metropole Sadiq Khan označil noční incident s najetím dodávky do muslimských věřících u londýnské mešity za útok na společné hodnoty, stejně jako tomu bylo při nedávných podobných událostech v Manchesteru a v Londýně. Podle policie tentokrát přišel o život jeden člověk a deset utrpělo zranění. Starosta zároveň slíbil, že do ulic bude vyslán větší počet policistů k uklidnění skupin obyvatel, zejména těch, kteří dodržují muslimský postní měsíc ramadán.

 

Očima svědků

 

Svědci incidentu u londýnské mešity, kde najela do chodců dodávka, hovoří o šoku a křiku. Podle serveru BBC popisují záchranné práce a poukazují na rychlou reakci policie. "Byl jsem šokovaný, šokovaný, šokovaný. Kolem mě byla těla," uvedl jeden ze svědků, kterému se podařilo uskočit dodávce z cesty. "Bohudík jsem se dostal stranou. Prostě jsem skočil," dodal.

 

Jedna z místních obyvatelek BBC řekla, že viděla lidi "křičet a řvát". "Je hrozné sledovat policisty provádějící masáž srdce lidem na zemi v zoufalé snaze je zachránit. Jen doufám, že se jim to povedlo," uvedla další svědkyně.

 

"Slyšela jsem spoustu křiku a viděla mnoho pobíhajících lidí. Pak se začaly objevovat spousty policejních aut, vrtulníků a hasičských vozů," řekla podle listu Evening Standard jedna z místních obyvatelek. "Reakce bezpečnostních a záchranářských složek byla opravdu rychlá a působivá," dodala. "Policie dorazila téměř okamžitě, náhodou projížděla kolem," upozornil jeden svědek.
 

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.6. | 05:38 Roman Skala
35
Netusim co se musi stat, aby Evropane pochopili, ze je ta špína priplavala ...
19.6. | 06:01 Karel Marek
-30
Skála. Koukám na tvůj ksicht, první bych vyhubil tebe. Zde útočil ne muslim ale ...
19.6. | 23:37 Jan Sedlacek
2
Náhlasit nevhodný komentář
adamek 1977-- nesseer se do intimního života druhým a raději si běž vyššuukat svoji kozu Lízu a přitom mužeš vyhulit Karla Marka a on ti na oplátku muže vylízat tvoji possrranou prddeel !!!
19.6. | 23:07 vylez
3
Náhlasit nevhodný komentář
No konečně!!! Měl jet kamionem a ne jen dodávkou a všechny mešity vyhodit do povětří. protože ten řev kterému říkají modlitby nejde poslouchat
19.6. | 15:36 Benito Juarez
8
Náhlasit nevhodný komentář
Až přijmeme 2600 uprchlíků na základě kvót a některý z nich si uvědomí, že v Íráku se ničilo a zabíjelo českými zbraněmi za dohledu českých instruktorů, tak se máme také na co těšit.
19.6. | 15:11 homer00
8
Náhlasit nevhodný komentář
do žádných lidí nevjel jen do muslimáků tak co píšou za kraviny
19.6. | 14:48 anubis
9
Náhlasit nevhodný komentář
Milos Prasimi má nový NICK. Teď si ublinkává jako adamek1977
19.6. | 14:23 adamek1977
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Skala já si je udělám!ale ty si na svojeho invalidu ani nevidíš!! A už se zebli konečně...a do záchodu ne na klávesnici prase...
19.6. | 14:16 Pepa Depo
7
Náhlasit nevhodný komentář
Tak jaké to je mu..slimáci jezdit autem do lidí ?
19.6. | 14:05 Roman Skala
8
Náhlasit nevhodný komentář
To věřím, že se o sebe umíš postarat, ale nesmíš u toho strkat své špinavé pracky gadžům do kapes. A šuukání nechám na tobě ať si můžeš na socku nahlásit další hladové mladé. Už mě zase natahuje.
19.6. | 13:35 adamek1977
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Skala stát živí tebe! Já se umím o sebe postarat!ale ty si invalida nemůžeš se hnout proto seš pořád na netu! Víš co zašuk.e.j. si no jestli to vůbec umíš? A přijdeš na jiné myšlenky!
19.6. | 13:12 konec-islamu
14
Náhlasit nevhodný komentář
Zkusím hádat - pachatelem byl člověk, kterému muslimské kurvy v některém z předchozích ter. útoku zabili nebo zmrzačii někoho blízkého.