Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.9. 2017 07:24
velká tragédie

V Malajsii hořela náboženská škola. V ohni zemřelo 25 lidí

Zdroj: APTN

Ve čtvrtek v noci vypukl požár v náboženské škole v Kuala Lumpuru. Tragédii nepřežilo 23 studentů a dva vychovatelé. Sedm lidí bylo zraněno.

Hořet začalo v noclehárně v islámské internátní škole. Místnost na spaní se nacházela v horním patře třípodlažní budovy. Oběti uhořeli nebo se udusili kouřem.

 

Podle místních úřadů zemřeli studenti ve věku mezi 13 a 17 lety. Podle CNN může být obětí i více. Sedm lidí skončilo v péči lékařů. Dalších jedenáct lidí se podařilo zachránit. "Slyšeli jsme volání o pomoc," popsal jeden z hasičů.

 

 

Než přijeli hasiči na místo, 90 % budovy už pohltil oheň.  "Myslím, že je to jedno z nejhorších dramat v zemi za posledních 20 let," dodal.

 

Ve školách tohoto typu se vyučuje zpaměti Korán.

 

ham TN.cz

Diskuze

14.9. | 10:22 Štefan Nemeth
0
Náhlasit nevhodný komentář
Co jiného dodat, než Allahu akbar?
14.9. | 08:01 zacotomame
0
Náhlasit nevhodný komentář
Je tedy možné, že svět přišel o 23 potenciálních teroristů, což by zase tak velký důvod ke smutku nebyl. Nicméně to jsou jen úvahy. I tak je to velké neštěstí.
14.9. | 07:55 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Škola má být institucí, která připravuje mladého člověka na život. Má ho vzdělávat po obecné stránce gramotnosti, přehledu o světě o politice. Uvedené školy pouze vyrábí z lidí stádo ovládající perfektně korán, stádo jdoucí za svým imámem, který když pak zavelí zabíjejte bezvěrce, oni jdou a zabíjí
14.9. | 07:50 zacotomame
2
Náhlasit nevhodný komentář
Oběti uhořeli? No pominu pravopis redaktora. Je to lidská tragedie, naproti tomu, kdyby neexistovaly podobné školy, které nepřipravují lidi na reálný život a jen jim vymývají mozky, bylo by podobných neštěstí méně.