Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.5. 2017 20:58
Indentita útočníka

V Manchesteru zabíjel 22letý Abedi! Byl v hledáčku policie

Zdroj: TV Nova

V koncertní hale v Manchesteru zabíjel 23letý Salman Abedi, oznámila americká televize CBS News s odvoláním na úřední zdroje. Mladík se podle britských médií narodil ve Velké Británii, pochází však z Libye.

Podle CBS byl pachatel znám britským úřadům už před atentátem, při kterém v noci na dnešek v Manchesteru zahynulo 22 osob a desítky dalších byly zraněny.

 

Abedi se narodil a žil v Manchesteru, jeho rodiče pocházeli z Libye. Do Británie podle informací portálu Independent uprchli před režimem Muammara Kaddáfího. Měl tři sourozence, bydlel na jihu Manchesteru ve čtvrti Fallowfield.

 

Policisté v úterý odpoledne prohledali dům, ve kterém Abedi žil. Po dobu razie neměli místní obyvatelé vycházet z domovů. Podle sousedů se v poslední době Abedi choval podivně, údajně třeba v ulicích provolával muslimské modlitby a písně.

 

 

"Moc jsme je neznali, což bylo docela neobvyklé. Žijeme tu doslova jako v malém rybníčku, je to jako na vesnici. Každý zná každého," doplnil Neville, který byl svědkem policejního zásahu. Policisté podle něj použili výbušniny, aby se do domu dostali, poté odvedli jednoho muže k výslechu.

 

Britská premiérka Theresa Mayová dnes v Manchesteru navštívila velení místní policie a dětskou nemocnici, kde jsou některé zraněné oběti atentátu. Britská královna Alžběta II. držela minutu ticha za oběti útoku; v souvislosti s masakrem kromě panovnice kondolovali mimo jiné i její vnuci, princové Williama a Harry.

epa tn.cz / ČTK