Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.5. 2017 20:58
Indentita útočníka

V Manchesteru zabíjel 22letý Abedi! Byl v hledáčku policie

Zdroj: TV Nova

V koncertní hale v Manchesteru zabíjel 23letý Salman Abedi, oznámila americká televize CBS News s odvoláním na úřední zdroje. Mladík se podle britských médií narodil ve Velké Británii, pochází však z Libye.

Podle CBS byl pachatel znám britským úřadům už před atentátem, při kterém v noci na dnešek v Manchesteru zahynulo 22 osob a desítky dalších byly zraněny.

 

Abedi se narodil a žil v Manchesteru, jeho rodiče pocházeli z Libye. Do Británie podle informací portálu Independent uprchli před režimem Muammara Kaddáfího. Měl tři sourozence, bydlel na jihu Manchesteru ve čtvrti Fallowfield.

 

Policisté v úterý odpoledne prohledali dům, ve kterém Abedi žil. Po dobu razie neměli místní obyvatelé vycházet z domovů. Podle sousedů se v poslední době Abedi choval podivně, údajně třeba v ulicích provolával muslimské modlitby a písně.

 

 

"Moc jsme je neznali, což bylo docela neobvyklé. Žijeme tu doslova jako v malém rybníčku, je to jako na vesnici. Každý zná každého," doplnil Neville, který byl svědkem policejního zásahu. Policisté podle něj použili výbušniny, aby se do domu dostali, poté odvedli jednoho muže k výslechu.

 

Britská premiérka Theresa Mayová dnes v Manchesteru navštívila velení místní policie a dětskou nemocnici, kde jsou některé zraněné oběti atentátu. Britská královna Alžběta II. držela minutu ticha za oběti útoku; v souvislosti s masakrem kromě panovnice kondolovali mimo jiné i její vnuci, princové Williama a Harry.

epa tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

23.5. | 19:13 overal
12
Každý muslim, bez ohledu na to, kde se narodil, je potenciálně nebezpečný!! ...
23.5. | 20:16 sigr
1
Nebyl v hledáčku Chovance,ten by ho jistě nepřehlédl.?
24.5. | 07:35 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Až je po všem, každá tajná služba oznámí, že byl v hledáčku. Nač takový hledáček, potažmo služba je? Odpovím si sám. Napiču.
23.5. | 23:55 pressmarli
5
Náhlasit nevhodný komentář
Jak se zdá, ten hošík v nové domovině nebyl šťastný, když se mstil - všem a za co? Muslimové se necítí spokojeni v azylovém prostředí s veškerými výhodami, asi není dobré jim ho poskytovat. Zloba v nich přetrvává přes generace, ne vděčnost za bezpečí. Zaštiťují se vírou, ale v čí nenávisti zabíjejí?
23.5. | 22:43 karl-z-bahnhofu
3
Náhlasit nevhodný komentář
Saliman Abedi. Typický Brit dnešních časů ! No to mi po*s*e*r !
23.5. | 22:41 karl-z-bahnhofu
2
Náhlasit nevhodný komentář
Právě zvolený žabožroutský prezident Eman Makarón již v předstihu prohlásil, že na podobné věci je prostě třeba si zvyknout. A pak prý bude hej. Já si zvykat nehodlám. VOLÍM SPD !!
23.5. | 21:23 Jiří Šťastný
5
Náhlasit nevhodný komentář
Byl v hledáčku policie. To mne vážně uklidňuje
23.5. | 21:01 jansuk
5
Náhlasit nevhodný komentář
Fajn. Hlavně, že ho policie měla podchyceného. to by bylo hrozné, kdyby ne!
23.5. | 20:28 Vojta Také
7
Náhlasit nevhodný komentář
Další Brit jako poleno. Jenom to dokazuje, že i předchozí vlna migrantů teď nese své ovoce.
23.5. | 20:18 sigr
5
Náhlasit nevhodný komentář
Dle "opravdových expertů" z EU. si musíme na tyto útoky zvykat.! Je předci nová doba.! Zlatí komunisté co se alespoň bezpečnosti týká.
23.5. | 20:18 Radek Sonyk Andrisek
4
Náhlasit nevhodný komentář
Nejvetsi fake Lidem staci takhle lhat , Kolem Security v obchode projde ,zlodej, Nadrizeny se zepta proc si nezasahl? Odpoved mel jsem ho v hledacku vedel jsem onem ,, Kdyby onem vedeli tak tomu zabrani ale nevedeli onicem ,, Jen po udalosti zjistili totoznost pachatele nic vic!
23.5. | 20:16 sigr
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nebyl v hledáčku Chovance,ten by ho jistě nepřehlédl.?