Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2017
poznáváte ho?

V mém městě mluvte česky, řekl Ostravan studentům a zmlátil je!

V Ostravě napadl muž studenty v tramvaji
Zdroj: Policie ČR
Agresora z Ostravy hledá policie.

Ostravští policisté hledají surovce, který na konci listopadu v tramvaji jedoucí z centra města napadl skupinku zahraničních studentů - dva mladíky a dvě dívky ve věku 20 až 24 let. Muže podle všeho vydráždila jejich angličtina, vyšetřovatelé nyní pátrají nejen po něm, ale i po svědcích.

Studenti nastoupili do tramvaje v zastávce Stodolní a povídali si mezi sebou v zadní části vozu, když po nich jeden z cestujících znenadání hodil tácek od pizzy. "Po jejich dotazu na důvod jeho jednání měl studentům odpovědět 'špatnou‘ angličtinou, že se jedná o jeho město, že on je tady doma a mají mluvit česky,“ uvedl mluvčí ostravské policie Richard Palát.

 

Nejprve čtveřici slovně urážel, když studenti vystoupili na zastávce Nová Ves, vyrazil za nimi. Protože skupinku nechtěl nechat být, jedna ze studentek se ho pokoušela uklidnit. "Pachatel měl tuto ženu od sebe razantně odstrčit. Poté udeřil dvacetiletého studenta pěstí do obličeje. Tímto mu způsobil zranění, které si následně vyžádalo lékařské ošetření. Následně také napadl několika údery čtyřiadvacetiletého mladíka, přičemž v ataku pokračoval i v době, kdy poškozený ležel na zemi. Ataku zanechal, až když se poškozený vysmekl a z místa utekl,“ dodal mluvčí.

 

 

Policisté už začali případ prošetřovat jako přečin ublížení na zdraví. V případě, že bude útočník dopaden, mu hrozí až tři roky vězení. Policie nyní vyzývá svědky, kteří muže poznají, aby zavolali na linku 158!

 

Útočník je vysoký asi 175 centimetrů, silnější postavy, měl světlé vlasy na bocích vystříhané a vlevo nahoře mu chyběl zub. Na sobě měl modrou mikinu s anglickými nápisy a světlé kalhoty.

lud TN.cz