Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2017 21:41
Strach z teroru

Rusku hrozí bombovým útokem, v Moskvě evakuovali 20 tisíc lidí

Nahlášená bomba v Moskvě
Zdroj: Instagram, @koshak700
Nahlášená bomba v Moskvě

Moskevská policie přijala ve středu několik telefonátů, které hrozily bombami umístěnými ve velkých nákupních centrech, na nádražích a na univerzitě. Kvůli hrozbám zahájili policisté rozsáhlou operaci. Ohrožené budovy musely opustit tisíce lidí. Bombové hrozby zasáhly i další města

Podle webu RT.com přijali policisté prakticky současně několik oznámení o uložení bomb ve velkých nákupních centrech, na vlakových nádražích a na univerzitách.

 

"Evakuuje se 20 objektů, vyvedli jsme přes 10 000 lidí, přesné číslo teď upřesňujeme," citoval web RT.com prohlášení bezpečnostních složek. Agentura Tass později upřesnila, že evakuovaných bylo přes 20 tisíc.

 

Mezi místy, kterým volající hrozili, bylo nákupní centrum Metropolis, Kyjevské a Kurské nádraží, První moskevská státní lékařská univerzita a dvě další vysoké školy, uvedla agentura Interfax.

 

 

Policisté se domnívali, že šlo o planý poplach. Místa, kde bylo nahlášeno uložení bomb, ale důkladně prohledali. Během posledního týdne jsou v Rusku bombové hrozby po telefonu velmi časté. V úterý museli podle agentury RIA evakuovat přes 45 tisíc lidí ve 22 městech, kterým volající útokem hrozili. Agentura tvrdí, že hovory přicházejí z Ukrajiny.

 

Podle stanice Russia Today hrozí za šíření poplašné zprávy v Rusku pětileté vězení. Pachatelům se ale daří stopy velmi dobře maskovat.

vbo TN.cz