Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2017 17:04
galerie nečekaná nadílka

V Německu měli Velikonoce dřív! Moře vyvrhlo tisíce vajíček! FOTO

Zdroj: APTN

Německý ostrov Langeoog se stále vzpamatovává ze záplavy plastových vajíček, která se náhle objevila minulý týden na pobřeží. Tamní úřady musely okamžitě zmobilizovat občany, aby jim pomohli vajíčka sesbírat. Nečekaná nadílka by totiž mohla mít obrovský dopad na přírodu.

Na pobřeží německého ostrva Langeoog to minulý týden vypadalo, jako kdyby už dorazily Velikonoce. Pláž přes noc zaplavila plastová vajíčka všech barev, uvnitř se skrývala i překvapení pro děti. Rodiny s dětmi tak měly hotové žně a úřady nadšené sběratele jen vítaly. Všechna vajíčka byla potřeba co nejrychleji sesbírat, aby nenadělala v přírodě paseku.

 

Plasty se mohou v přírodě rozkládat i stovky let. Tentokrát ale nebyl až takový problém udělat nechtěnému zásahu do přírody přítrž, lidé si vzali na pomoc tašky, pytle i kolečka a dali se do sbírání.

 

 

Podle tamních médií obsahovala vajíčka návody psané v cyrilici, vše tak nasvědčuje tomu, že šlo zřejmě o ztracenou zásilku nákladní lodi, kterou zastihla na cestě do německého přístavu Bremerhaven silná bouře.

 

15

GALERIE: Německé pláže zaplavila vajíčka

Zdroj: Twitter

Německé pláže plné vajíček - 5

Hodnocení:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

RYBÍ MUTANT: Rybář vylovil rybu, která vás svým zjevem opravdu vyděsí! Jak je tohle možné?
 

lud TN.cz