Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.8. 2017 20:56
Havarovaný autobus

V nemocnicích v Itálii zůstává po nehodě 13 Čechů, zbytek odjíždí

Zdroj: TV Nova

Ve čtyřech italských nemocnicích zůstává 13 zraněných z českého autobusu, který v pátek večer havaroval v Itálii. Dvacet pět turistů se dnes chystá odjet domů, řekla ČTK konzulka Jana Karfíková.

Podle majitele cestovní kanceláře Mayer & Crocus Petra Majera je nyní již většina klientů na cestě z Itálie do vlasti.

 

Příčinu nehody, která se stala v malé obci Ronzone mezi Bolzanem a Trentem, budou podle ní vyšetřovatelé znát zhruba za týden.


Čeští diplomaté dnes pro odjíždějící zařizovali poslední věci u karabiníků, vydávání osobních věcí, dokumentů a všeho, co se posbíralo okolo autobusu, uvedla Karfíková. Osobní věci a doklady se takto podle ní vrátí i zraněným do nemocnic.


Při nehodě autobusu s asi 40 turisty, který patřil CK Mayer & Crocus, utrpěly zranění dvě desítky osob, řidič zemřel. Podle mluvčí ministerstva zahraničí Michaely Lagronové se většina zraněných zřejmě vrátí do Česka během příštího týdne a někteří v závislosti na svém zdravotním stavu později. Dopravu jim zajistí pojišťovna.


 

Podle Lagronové se 25 lidí dnes vrací autobusem a čtyři osoby odjely zpět do Česka už v sobotu. Jeden z cestujících zůstává v Itálii jako doprovod jedné zraněné turistky. Majer ČTK řekl, že v náhradním autobusu se dvěma řidiči a průvodkyní je 22 klientů.


Na otázku ohledně možné příčiny nehody, kterou mohlo být podle italských médií selhání brzd, Karfíková odpověděla, že oficiálně to potvrdit nemůže. "O příčině se tady na policejní stanici spekuluje a (policie) ji tuší. Autobus si vzali a aby měli jistotu, potřebují týden," řekla Karfíková.

 

Co se přesně stalo, vyšetřuje policie. Podle Majera jeden z cestujících, který je povoláním automechanik, popsal, že autobus jel se zařazeným druhým rychlostním stupněm. Při přeřazení na třetí stupeň se údajně něco stalo. Následně řidič vozidlo strhl do protisvahu. "Co se přesně stalo, ale nevíme, to zjišťuje policie," řekl Majer.


Cestovní kancelář prý nikdy v minulosti v podobné nehodě nefigurovala. "Nikdy se nám nic podobného nestalo, maximálně tak, že autobusu někdo na parkovišti rozbil okno," řekl. Vůz měla kancelář pronajatý od soukromé rodinné firmy. "Řidič byl profesionál na svém místě," řekl Majer.


Cestovní kancelář se chystá v pondělí poslat všem klientům dopis. Rovněž začne řešit odškodnění. Lidem bude vracet peníze a ve spolupráci s pojišťovnou bude řešit i odškodnění za újmy na zdraví.


Podle Majera bylo velké štěstí, že deset klientů zrovna v pátek na výlet nejelo, šlo přitom o lidi, kteří měli sedadla na místech za řidičem.


Pusťte si reportáž ze soboty:

tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

6.8. | 12:13 Petr Kelenda
3
To se teda vyplatilo taková akční dovolená!
6.8. | 14:07 adamek1977
-2
Jinak bimbi víš co mě stě dnes mě odešlo čerpadlo na mojim BMW přijde mě noví ...
6.8. | 16:41 frantisek-vocilka
-1
Náhlasit nevhodný komentář
DYK MORE
6.8. | 15:44 Jaromír Pokorný
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Řidiči bylo údajně 62 roků, páni poslanci by chtěli abychom pracovali do 70ti roků, to to bude vypadat, ve sněmovně mohou sedět třeba do 90ti roků, tam mohou akorát škodit. Zlatí komunisti za nich se pracovalo do 60ti roků a to se poslancům nelíbí.
6.8. | 15:27 Dara Satova
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Paráda gadzove :-) jen to ubývá juchuuu
6.8. | 15:11 x x
1
Náhlasit nevhodný komentář
CK mayer&crocus....za prve to mluvi samo za sebe a za druhe no name takue se divim,ze kaskaderi dali prachy do neznama.
6.8. | 14:07 adamek1977
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Jinak bimbi víš co mě stě dnes mě odešlo čerpadlo na mojim BMW přijde mě noví za tři dny a nevím jak se dostanu pro Sociální dávku ...tvl.to je Pech....
6.8. | 13:56 adamek1977
1
Náhlasit nevhodný komentář
Bimbi ... ..je to národ velmi přizpůsobivý před xlety komunismus teď EU a za nedlouho Aláh tu bude vládnout bych jim zavedl povinné 12nactky aby to vůbec uživili migranti cikáni .....
6.8. | 13:31 bimbi20
3
Náhlasit nevhodný komentář
Adámek:1977 přesně tak, my dostaneme dávky, něco málo pokrademe, ale jak se začlení oni, na to jsem zvědavá. My jsme nenároční, a když bude stát pořád platit a běloši nebudou mít rasistické kecy, tak budeme žít normálně všichni v klidu a míru...
6.8. | 13:10 adamek1977
2
Náhlasit nevhodný komentář
Zuzik...Už se smiřte jsou tu !! A Češi musíte více maknout ať je uživite cikáni nejsou moc náročný muslimové to je jiná tak makat!!!!! Čur@ci
6.8. | 13:02 x x
-1
Náhlasit nevhodný komentář
kdy se nauci letat letadlem...busem autem? na dovolenou? no hnus
6.8. | 12:59 bimbi20
3
Náhlasit nevhodný komentář
zuzik88: Až se tvá dcera zamiluje do migranta či Roma, tak hned změníš názor.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme