Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2017 20:57
Válka taxikářů?

V New Yorku srazilo auto chodce, 6 zraněných. Řidiče policie zatkla

Americká policie - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Šest lidí srazil ve čtvrtek odpoledne místního času černý luxusní vůz v centru New Yorku. Čtyři zranění skončili v nemocnici, neměli by ale být v ohrožení života. Spekuluje se, že nehoda byla vyústěním sporu taxikářů.

Policisté a záchranáři byli na místo ležící jen blok od Světového obchodního centra na jižním Manhattanu voláni v 13:20 místního času, 19:20 středoevropského. Prozatím policie pracuje s verzí, že šlo o nehodu.

 

Podle mluvčího newyorských policistů černý luxusní vůz značky Lincoln nejprve narazil do jiného vozu o blok dál, pak pokračoval v jízdě, narazil do dalšího vozu a skončil na chodníku.

 

 

Řidiče policisté na místě zadrželi. Auto srazilo šest kolemjdoucích. Podle původních informací měl být jeden ze zraněných v kritickém stavu, televize CBS ale uvedla, že nikdo ze sražených není v ohrožení života. Do nemocnice záchranáři převezli čtyři  zraněné.

 

 

Podle stanice Pix11 by na vině mohl být spor mezi dvěma taxikáři, který vyústil v agresivní jízdu a v nehodu. Řidiči černého lincolnu bylo přes 60 let.

 

Na stejném místě policisté zasahovali i ve čtvrtek dopoledne. Kolemjdoucí našli podezřelý balíček, který prověřil pyrotechnik. O bombu ale nešlo.

vbo TN.cz
Reklama