Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 14:46
Středozemní moře!

Žralok zaútočil na turistu a kousl ho do ruky! Na ostrov lítají i Češi 

Pláž Playa d’en Bossa na Ibize, kde zaútočil žralok modrý
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Na turisty vyhledávané pláži Playa d’en Bossa na ostrově Ibiza vypukla v sobotu panika poté, co tu žralok napadl a zranil postaršího turistu. Dravec se muži zakousl do ruky.

Incident se odehrál u pláže Playa d’en Bossa, u které stojíé i některé z vyhlášených hudebních klubů a která je oblíbená u dovolenkářů z celé Evropy, Čechy nevyjímaje.

Reklama


Po útoku na španělského penzistu vypukla na místě panika a řada dalších turistů rychle utíkala z moře na souš. Podle britského Sunu měl pokousaný muž na ruce několik centimetrů velkou díru, kterou mu museli ošetřit v nemocnici.


Přesto pláž po útoku žraloka modrého zcela uzavřena nebyla. Záchranáři se parybu snažili najít asi hodinu, ale bez úspěchu. Dvaaosmdesátiletý turista s prokousnutou rukou strávil v nemocnici asi čtyři hodiny.Místní samospráva uvádí, že vše opravdu nasvědčuje tomu, že penzistu opravdu pokousal žralok modrý. Vyšetřování ale ještě není u konce.


Žralok modrý je jedním z nejběžnějších druhů žraloků, kteří žiji ve Středozemním moři a má na svědomí i další útoky v dovolenkových letoviscích.

pez TN.cz
Reklama