Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 13:40
galerie milionová škoda

Požár domu v Ostravě: 18 lidí skončilo v péči záchranářů!

Zdroj: TV Nova

Požár bytu v osmipodlažním domě dnes ráno zaměstnal ostravské hasiče. Kouřem se při něm přiotrávilo 18 lidí, včetně policistů, kteří přijeli jako první na pomoc. Obyvatele domu hasiči vyváděli v maskách. Evakuovali jich desítky.

Operační středisko hasičů dostalo telefonát o požáru krátce po půl třetí ráno. V ostravské Varenské ulici hořel byt 2+1 v prvním patře obytného domu.

 

"Hasiči vyvedli z bytů, včetně hořícího, pomocí vyváděcích masek celkem 26 osob, dalších 20 osob bylo evakuováno a vyšlo ven podle jejich pokynů. K dispozici jim byl u domu velký hasičský evakuační autobus, kde dostali deky i teplé nápoje. Z 18 zraněných bylo převezeno do zdravotnických zařízení na vyšetření a kontrolu po nadýchání kouřem celkem 14 osob," shrnul následky požáru krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

 

"Mezi zraněnými byli čtyři policisté, kteří přijeli ještě před příjezdem hasičů a snažili se lidem pomoci. Zbývajících zranění se nadýchali zplodin především při opouštění svých bytů silně zakouřenou chodbou ještě než k nim dorazili hasiči," upřesnil mluvčí.

 

112

GALERIE: Požár bytu a evakuace domu v Ostravě

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Požár bytu v Ostravě a evakuace - 6

Hodnocení:

 

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 25 minut a uhasili jej za dalších 20 minut. O událost se zajímala i radnice obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Nabídla zajištění náhradních bytů, ale nikdo z evakuovaných toho nevyužil.

 

 

Plameny poškodily obývací pokoj bytu 2+1, balkon a část fasády, další škodu v celém bytě napáchal silný kouř a vlivem velkého žáru i prasklé etážové topení. Jeho voda vytopila hořící byt i byt pod ním. Předběžná škoda byla odhadnuta na 1 milion korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

tn.cz / gar