Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 18:06
teror ve francii

Ozbrojenec v Paříži najel do vozu policie a odpálil bombu. Je mrtvý

Zdroj: APTN

Do policejní dodávky na pařížské třídě Champs-Élysées dnes úmyslně naboural řidič. V autě měl amatérskou bombu, která explodovala. V autě se našly zbraně. Útočník je mrtvý.

Ozbrojený muž dnes naboural autem do policejní dodávky na pařížské třídě Champs-Élysées. Francouzské úřady případ vyšetřují jako teroristický čin a ministr vnitra Gérard Collomb oznámil, že pachatel "po pokusu o útok" zemřel. Z vozidla, jež po nárazu začalo hořet, řidiče s těžkými popáleninami vytáhli policisté, kteří plameny následně uhasili.

 

Policie u řidiče našla pistoli a v autě automatickou pušku s množstvím nábojů a také plynovou bombu, která požár zřejmě způsobila. Podle vyšetřovatelů byl útočníkem 31letý francouzský občan, který byl sledován úřady pro radikální činnost.

 

V Paříži najelo auto do policejní dodávky
Zdroj: ČTK

 

Pařížská prefektura na twitteru upozornila, že oblast včetně přilehlé stanice metra byla uzavřena, a vyzvala veřejnost, aby se lokalitě vyhýbala. O půl hodiny později úřady informovaly, že "situace je pod kontrolou" a že mezi policisty a civilisty nikdo nebyl zraněn.

 

 

Bulvár Champs-Élysées, který je hojně navštěvován turisty, se stal dějištěm útoku na policii již v dubnu, těsně před prezidentskými volbami. Útočník tehdy jednoho policistu zastřelil.

 

Ministr Colomb řekl, že incident ukázal, že Francie je neustále v ohrožení. Příští týden hodlá ve vládě předložit návrh zákona, který by opět prodloužil výjimečný stav zavedený před rokem a půl po pařížském masakru, jenž stál životy desítek lidí. Výjimečný stav má pak nahradit posílení pravomocí policie v rámci boje proti ozbrojenému radikalismu na trvalo.

 

 

tn.cz / ČTK / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.6. | 17:52 maxfox
15
Dnes auto plné výbušnin provedlo útok v Paříži,včera zase auto najelo do lidí v ...
19.6. | 18:38 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Tady je to zase samej adept na Nobelovu cenu
20.6. | 08:18 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
2
Náhlasit nevhodný komentář
19.6. | 19:25 wp2t: No, vždyť to je přece pořád to, o čem hovořím. Ve svých rukách to mají voliči, onehdá jsem tady psal, že ta východoněmecká svazačka opět posiluje
19.6. | 21:23 Benito Juarez
3
Náhlasit nevhodný komentář
Připomínám,že Francie v roce 2011 napadla Libyi, Sýrii,Írák, a další. Takže muslimské fundamentalisty i chápu.
19.6. | 20:06 overal
7
Náhlasit nevhodný komentář
Francouzům to přeji protože jim to vyhovuje jinak by nevolili Makróna ale Le Penovou!
19.6. | 19:30 wp2t
5
Náhlasit nevhodný komentář
2 držka Česko: politická sebevražda Sobotky v přímém přenosu před volbama, přesto se mu vyplatilo plnit úkol od Anděly bo fondy EU ze kterých si rozdělujou odměny za ničení Evropy, jsou zdánlivě bezedné a kdyžtak zbytek doplatí nadnárodní společnosti.
19.6. | 19:25 wp2t
4
Náhlasit nevhodný komentář
2 držka Německo: volba mezi vítačem a ještě větším vítačem, Rakousko:možná výhra antimuslim, podvod s obálkama, opakované volby Francie: kdyby vyhrála La Pen, moc by převzala armáda a policie Anglie: dokážeš vysvětlit krok Mayové, přece ani ty nevěříš, že je tak blbá, posílení moci promuslimáků atd.
19.6. | 19:19 Milan Mašek
10
Náhlasit nevhodný komentář
Tak nějak jsem rád, že žiju v xenofobní zemi a z toho našeho nelidského xenofobního pekla se dívám na ten francouzský multikulturní ráj :-)
19.6. | 19:11 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
3
Náhlasit nevhodný komentář
19.6. | 18:43 wp2t: Ale vždyť ty politiky si sami zvolili
19.6. | 19:04 fantozzi602
7
Náhlasit nevhodný komentář
francouzsky obcan,uz jsem se lekl , ze to byl kozomrd
19.6. | 18:51 slivovicemoravska
5
Náhlasit nevhodný komentář
Omluva nebyl to muslimský terorista ,byl to Francouzský občan,který chtěl zabít muslimské teroristy.
19.6. | 18:45 slivovicemoravska
13
Náhlasit nevhodný komentář
Teče mě voda ze zubů když napíší ,byl to Francouzský občan!! Proč nenapíší, byl to muslimský terorista, který měl francouzské občanství !!!