Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 18:06
teror ve francii

Ozbrojenec v Paříži najel do vozu policie a odpálil bombu. Je mrtvý

Zdroj: APTN

Do policejní dodávky na pařížské třídě Champs-Élysées dnes úmyslně naboural řidič. V autě měl amatérskou bombu, která explodovala. V autě se našly zbraně. Útočník je mrtvý.

Ozbrojený muž dnes naboural autem do policejní dodávky na pařížské třídě Champs-Élysées. Francouzské úřady případ vyšetřují jako teroristický čin a ministr vnitra Gérard Collomb oznámil, že pachatel "po pokusu o útok" zemřel. Z vozidla, jež po nárazu začalo hořet, řidiče s těžkými popáleninami vytáhli policisté, kteří plameny následně uhasili.

 

Policie u řidiče našla pistoli a v autě automatickou pušku s množstvím nábojů a také plynovou bombu, která požár zřejmě způsobila. Podle vyšetřovatelů byl útočníkem 31letý francouzský občan, který byl sledován úřady pro radikální činnost.

 

V Paříži najelo auto do policejní dodávky
Zdroj: ČTK

 

Pařížská prefektura na twitteru upozornila, že oblast včetně přilehlé stanice metra byla uzavřena, a vyzvala veřejnost, aby se lokalitě vyhýbala. O půl hodiny později úřady informovaly, že "situace je pod kontrolou" a že mezi policisty a civilisty nikdo nebyl zraněn.

 

 

Bulvár Champs-Élysées, který je hojně navštěvován turisty, se stal dějištěm útoku na policii již v dubnu, těsně před prezidentskými volbami. Útočník tehdy jednoho policistu zastřelil.

 

Ministr Colomb řekl, že incident ukázal, že Francie je neustále v ohrožení. Příští týden hodlá ve vládě předložit návrh zákona, který by opět prodloužil výjimečný stav zavedený před rokem a půl po pařížském masakru, jenž stál životy desítek lidí. Výjimečný stav má pak nahradit posílení pravomocí policie v rámci boje proti ozbrojenému radikalismu na trvalo.

 

 

tn.cz / ČTK / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

19.6. | 17:52 maxfox
15
Dnes auto plné výbušnin provedlo útok v Paříži,včera zase auto najelo do lidí v ...
19.6. | 18:38 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Tady je to zase samej adept na Nobelovu cenu
20.6. | 08:18 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
2
Náhlasit nevhodný komentář
19.6. | 19:25 wp2t: No, vždyť to je přece pořád to, o čem hovořím. Ve svých rukách to mají voliči, onehdá jsem tady psal, že ta východoněmecká svazačka opět posiluje
19.6. | 21:23 Benito Juarez
3
Náhlasit nevhodný komentář
Připomínám,že Francie v roce 2011 napadla Libyi, Sýrii,Írák, a další. Takže muslimské fundamentalisty i chápu.
19.6. | 20:06 overal
7
Náhlasit nevhodný komentář
Francouzům to přeji protože jim to vyhovuje jinak by nevolili Makróna ale Le Penovou!
19.6. | 19:30 wp2t
5
Náhlasit nevhodný komentář
2 držka Česko: politická sebevražda Sobotky v přímém přenosu před volbama, přesto se mu vyplatilo plnit úkol od Anděly bo fondy EU ze kterých si rozdělujou odměny za ničení Evropy, jsou zdánlivě bezedné a kdyžtak zbytek doplatí nadnárodní společnosti.
19.6. | 19:25 wp2t
4
Náhlasit nevhodný komentář
2 držka Německo: volba mezi vítačem a ještě větším vítačem, Rakousko:možná výhra antimuslim, podvod s obálkama, opakované volby Francie: kdyby vyhrála La Pen, moc by převzala armáda a policie Anglie: dokážeš vysvětlit krok Mayové, přece ani ty nevěříš, že je tak blbá, posílení moci promuslimáků atd.
19.6. | 19:19 Milan Mašek
10
Náhlasit nevhodný komentář
Tak nějak jsem rád, že žiju v xenofobní zemi a z toho našeho nelidského xenofobního pekla se dívám na ten francouzský multikulturní ráj :-)
19.6. | 19:11 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
3
Náhlasit nevhodný komentář
19.6. | 18:43 wp2t: Ale vždyť ty politiky si sami zvolili
19.6. | 19:04 fantozzi602
7
Náhlasit nevhodný komentář
francouzsky obcan,uz jsem se lekl , ze to byl kozomrd
19.6. | 18:51 slivovicemoravska
5
Náhlasit nevhodný komentář
Omluva nebyl to muslimský terorista ,byl to Francouzský občan,který chtěl zabít muslimské teroristy.
19.6. | 18:45 slivovicemoravska
13
Náhlasit nevhodný komentář
Teče mě voda ze zubů když napíší ,byl to Francouzský občan!! Proč nenapíší, byl to muslimský terorista, který měl francouzské občanství !!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme