Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2017 21:09
Nález v Liberci

V popelnici našli mrtvé miminko! Policie hledá matku i svědky

Zdroj: TV Nova

Kriminalisté v Liberci vyšetřují smrt novorozence. Tělo objevil v sobotu dopoledne jeden z obyvatelů místního domu v kontejneru na domovní odpad. Policie žádá o pomoc veřejnost, hledá svědky.

Tělo miminka objevil člověk v ulici Na Bídě zhruba půl hodiny před polednem. V sobotu ale odmítla policejní mluvčí na dotaz TN.cz informaci o nálezu potvrdit. Teď policisté žádají o pomoc.

 

"Kriminalisté zatím nevědí, kdo novorozeně do kontejneru odložil a v této souvislosti žádají veřejnost o pomoc. Zajímá je pohyb lidí a vozidel v místě nálezu, a to v časovém úseku od 10. února do 11:15 dne 11. února," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Pomoci by mohli také řidiči, kteří mají auta vybavena palubní kamerou. Policisté žádají o jejich obrazové záznamy. "Kriminalisté oslovují současně i řidiče taxi služby, řidiče městské hromadné dopravy včetně cestujících, aby se jim ozvali," doplnila Baláková.

 

Vyšetřovatelé se samozřejmě snaží vypátrat i matku miminka, kterou neznají. "Jde o ženu, která byla těhotná a nyní je viditelně po porodu a bez dítěte. Policisté odhadují počátek jejího těhotenství na začátek léta 2016," sdělila mluvčí.

 

 

Žena mohla v lékárnách kupovat léky na poporodní komplikace nebo konzultovat nějaké zdravotní problémy, případně požádat o asistenci u domácího porodu. Proto se policie obrací i na zdravotníky, zaměstnance lékáren a klinik.

 

"Policisté připouštějí, že místo nálezu novorozence nevylučuje tu možnost, že ho sem pachatel dopravil z kteréhokoliv jiného regionu republiky a nebo i ze sousedního Polska nebo Německa," dodala Baláková.

 

Veškeré informace, které s nálezem mrtvého novorozence mohou souviset, sdělte policistům na kterékoliv služebně nebo kontaktujte známou tísňovou linku 158. Děkujeme.

 

NEPŘEDHLÉDNĚTE:

JEN PRO SILNÉ POVAHY: Když porodila a spatřila miminko, zhroutila se! Starat se o něj odmítá

Od příbuzného dostali postýlku pro čerstvé miminko. Už nikdy nepřestanou litovat, že si ji vzali!

epa TN.cz