Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 9. 2017
dvojče vše vidělo

V Praze se utopila dívka (12)! Nasálo ji filtrační zařízení v bazénu

Zdroj: TV Nova

Televize Nova získala exkluzivní zpověď zdrcené matky, jejíž dítě se utopilo v bazénu rehabilitačního centra v Praze-Libni. Dvanáctiletou dívku z Kolumbie podle matky vtáhlo filtrační zařízení a pod vodou měla být až 20 minut. Případem se zabývá policie.

Německo-kolumbijská rodina s dvanáctiletými dcerami - dvojčaty, navštívila pražské rehabilitační centrum v Libni. 18. srpna se tam dívky ve vnitřním bazénu koupaly, po hodině se najednou ozval děsný křik jedné z nich.

 

"Děvčata byla v bazénu a po hodině, hodině a půl, druhé dvojče začalo hrozně křičet, šla jsem se podívat, co se děje. Dcera mi řekla, že její sestra je na dně bazénu a nemůže vyplavat, takže i já jsem začala křičet jako šílená - nebyly jsme schopny ji dostat z vody ven," popsala zdrcená matka.

 

Sestra a matka se snažily Anu Sofíi, která uvízla v třímetrové hloubce, vytáhnout ven. Vše marné. Podtlak, který se vytvořil, byl příliš silný, i přesto že filtrace už byla vypnutá. Nebylo v jejich silách dívku dostat z vody.

 

 

Na místo se seběhli zaměstnanci hotelu, chvíli poté přijeli i hasiči. "Naše operační středisko vyslalo jednotku z Holešovic, byli jsme tam za několik minut," řekl mluvší hasičů Martin Kavka.

 

Dívka byla zaklíněna pod hladinou vody údajně 15-20 minut. "Čtyři hasiči ji vyprostili ze systému odsávání bazénu," dodal Kavka.

 

"Došlo tam k zástavě životních funkcí, naše posádky, naši lékaři oživovali to dítě, podařilo se a pacient byl předán do nemocnice v Motole," řekl mluvčí záchranné služby Ondřej Franěk.

 

Na cestě do nemocnice se jí znovu zastavilo srdce. "Dceru resuscitovali, ale byla v kómatu. 24. srpna lékaři potvrdili mozkovou smrt. Po dvou hodinách ji odpojili od přístrojů," dodala zdrcená matka, podle které na filtračním zařízení chyběla ochranná mřížka.

 

"To stojí, já myslím, nějakých dvacet eur a kvůli dvaceti, padesáti, i kdyby to bylo dvě stě eur, jsem ztratila svou dceru," dodala nešťastná žena.

 

"Policie z hlediska ochrany oběti nekomentuje případy, kdy je obětí dítě mladší 15ti let," řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Karla Mráčková/ ham TN.cz
Reklama