Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 2. 2018
Ztráty a nálezy

V pražské MHD loni našli spící dítě, zubní protézu i mládě krajty

Co lidé zapomněli v MHD
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com

Cestující zapomínají v pražské MHD stále více věcí. V loňském roce evidoval Dopravní podnik hlavního města Prahy celkem 6 453 předmětů. Úspěšně se svým majitelům vrátilo 2 243 předmětů, což je přibližně 35 %. Pracovníci Dopravního podniku se setkali s několika kuriózními ztrátami. Našli topné těleso radiátoru, rošt od sporáku, naslouchátko nebo zubní protézu. Lidé zapomněli v MHD ale i své spolucestující.

Seznam ztrát a nálezů v dopravních prostředcích skýtá mnohé kuriozity. Koho by napadlo, že se ztratí spící dítě nebo dvaaosmdesátiletý cestující? Pracovníci MHD našli mimo jiného také daňové přiznání, vysvědčení, kočičí stelivo, stan, gril, sazeničky rajčat nebo vrtačku. Hudebníci zapomněli také na kytaru, housle nebo ukulele. Neobvyklými ztrátami jsou také zdravotní pomůcky jako berle, zubní protéza, glukometr, naslouchátko nebo ortéza. Našlo se také 1 019 osobních dokladů.

 

"Cestující vloni zapomněli ve vozech MHD řadu cenných i zajímavých věcí, o ty hodnotnější zpravidla projevují jejich majitelé vyšší zájem. Všechny nevyzvednuté ztráty a nálezy se sváží do kanceláře Ztrát a nálezů v ulici Karolíny Světlé 5 na Praze 1,“ uvedla Petra Tölgyesiová z DPP. Počet ztracených předmětů v dopravních prostředcích roste. V roce 2016 bylo nalezeno 5 601 předmětů, z nichž bylo úspěšně navráceno 39 %. Od roku 2013 se počet ztracených věcí více než zdvojnásobil.

 

Vývoj počtu ztrát a nálezů v pražské MHD
 

 

Co dělat v případě ztráty či nálezu v MHD? DPP doporučuje cestujícím v případě ztráty předmětu v dopravním prostředku volat informační linku DPP 296 19 18 17, na níž jim dispečer pomůže ztracenou věc dohledat. Naopak pokud cestující nějakou ztracenou věc v MHD najde, je nejlepší předat ji řidiči tramvaje či dozorčímu stanice v metru.

 

  

sih TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama