Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 9. 2017
video to je podívaná!

V pražské zoo probíhá výstava sklípkanů. Největší má 30 cm!

Zdroj: Zoo Praha

Letošní září patří v pražské zoo sklípkanům. Takové množství pavouků v trojské zoologické zahradě doposud nikdy k vidění nebylo!

Trpíte-li arachnofobií, tedy strachem z pavouků, pak se galerii Gočárovy domy v pražské zoo v září raději vyhněte. V opačném případě si ji ale nenechte ujít! Expozici, která čítá hned 60 druhů sklípkanů, totiž vévodí téměř třiceticentimetrová samice druhu Theraposa stirmi. A to už je pořádný kousek!

 

Kromě největší samice, jež se snadno rozpozná nejen kvůli velikosti, ale také díky mohutným černým klepítkům, jsou v Troji k vidění i další zajímavé druhy sklípkanů. Třeba o něco menší příbuzný druh Theraposa blondi či další drobnější, avšak krásně zbarvení jedinci. Terária se sklípkany jsou v galerii všude, kam oko návštěvníka padne.

 

 

Ačkoliv se jedná o unikátní akci, je možné, že se podobná výstava bude v pražské zoo v budoucnu brzy opakovat: "Pokud mohu použít takové přirovnání v souvislosti s pavouky, tak tato výstava je teprve první vlaštovka. Bezobratlé chceme v naší zoo představovat mnohem četněji a systematičtěji než dosud," říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a zároveň dodává, že je zvědavý na reakce návštěvníků. Výstava živých sklípkanů je otevřena až do konce září denně od 10 do 17.30 hodin v Galerii Gočárovy domy.

TN.cz