Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2017
foto+video vzácné přírůstky

V pražské zoo se narodila mláďata tygra! Už známe jejich pohlaví!

Zdroj: Zoo Praha

Dvě mláďata kriticky ohroženého tygra malajského, která se v Zoo Praha narodila minulý týden, budí mimořádný zájem. Včera se je chovatelům podařilo poprvé zkontrolovat, a tak se již ví i jejich pohlaví!

Jde o samičku a samečka. Jak je vidět z fotografie, jsou obě mláďata velmi roztomilá. Větší samec váží 1,75 kg a podle pracovníků pražské zoologické zahrady je velmi vitální. Nejistota však nadále trvá u menší samice, jejíž příchod na svět provázely komplikace. Ta má nyní váhu 1,05 kg. Stále tak není podle chovatelů vyhráno.

 

Mláďata tygra malajského v Zoo Praha
Zdroj: Zoo Praha

 

"Matkou koťat je jedenáctiletá Banya, která je v pražské zoo od roku 2007. Otcem je pak o rok mladší samec Johann. První potomky měl pár již letos v březnu, ale odchov se nezdařil, jelikož mláďata byla příliš malá a Banya byla nezkušená prvorodička. Tentokrát je její péče o tygřata příkladná," uvedla tisková mluvčí pražské zoo Alena Šteffelová.

 

 

V zoologických zahradách po celé Evropě žije pouze 17 dospělých tygrů malajských a odchovy se doposud mohly pyšnit jen dvě zoo. Navíc poslední úspěch se datuje do roku 2013. Ve volné přírodě se pak počet dospělých jedinců tohoto poddruhu odhaduje na pouhých 250 až 340.

TN.cz