Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.2. 2018 15:43
Jeden pak vykolejil

V Rakousku se srazily vlaky plné cestujících! Nejméně 1 mrtvá

Vážná nehoda osobního a nákladního vlaku v Německu
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Při srážce dvou osobních vlaků v rakouském Niklasdorfu zemřela nejméně jedna žena. Dalších 22 cestujících se podle záchranářů zranilo. Příčina neštěstí zatím není známa.

Železniční neštěstí se stalo krátce před 13. hodinou na nádraží v Niklasdorfu na jihu Rakouska. Dva osobní vlaky se srazily zřejmě bočně, jedna souprava pak vykolejila, píše portál Die Presse.

 

Nehoda si vyžádala nejméně jednu ženskou oběť, která cestovala v regionálním vlaku, a 22 zraněných včetně tří dětí. Stav některých z nich je vážný. Na místě zasahují desítky záchranářů i hasičů, kteří pomáhají s vyproštěním cestujících z vagónů.

 

 

Podle mluvčího rakouských drah šlo o soupravu EuroCity, která byla na cestě ze Štýrského Hradce do západoněmeckého Saarbrückenu, a příměstský vlak. Příčina neštěstí zatím není známa.

 

Úsek trati mezi Niklasdorfem a městem Leoben byl uzavřen a mezi městy Bruck a Leoben byla zavedena náhradní doprava. Při kolizi byly pravděpodobně poškozeny stožáry a vedení. Rozsah škod na kolejišti zatím nelze určit.

epa TN.cz
Reklama