Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2016 21:21
Nejdek na Karlovarsku

V textilce našli 30 kg heroinu! Přes areál už se drogy pašovaly víckrát

Zdroj: TV Nova

Přes třicet kilo heroinu měl dnes ráno najít zaměstnanec textilního podniku v Nejdku na Karlovarsku. Policie tuto informaci zatím nepotvrdila a na případ uvalila informační embargo. Drogu tam zřejmě nechal řidič kamionu, kterého policie zadržela. Případ řeší Národní protidrogová centrála.

Balíček s drogou ležel v nádobě na přepravu vlny. Mohlo jít o takzvanou mrtvou schránku. Řidič kamionu heroin přivezl a jeho komplic měl zásilku odvézt pryč. Přes areál podniku nemuseli překupníci drogu takhle pašovat poprvé. Dnes jim to ale nevyšlo. Zásilku našel jeden ze zaměstnanců.

 

Kriminalisté ohradili policejními páskami místo blízko nakládacích ramp v areálu Česáren vlny v Nejdku. Do závodu často zajíždí pro vlnu turecké kamiony. A právě gangy z Turecka podle policistů zásobují heroinem český trh a další země Evropské unie.

 

Kriminalisté nález zkoumali, vyslýchali zaměstnance. Drogu samozřejmě odvezli k dalším expertízám. Podle informací televize Nova se jednalo o 33 kilogramů heroinu.

 

 

"Já v současné chvíli nemohu tuto záležitost ani potvrdit, ani vyvrátit. A to z toho důvodu, že jakékoliv případná informace by mohla zmařit účel trestního řízení," sdělila mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková.

 

Zároveň měli kriminalisté v areálu závodu nasadit pouta a odvést jednoho muže - s největší pravděpodobností se jedná o řidiče kamionu. Na černém trhu by se cena nalezeného heroinu pohybovala mezi 30 až 40 miliony korun.
 

František Nyklas/epa TN.cz
Reklama