Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.9. 2015 20:26
násilí v uprchlickém táboře

Ve Vyšních Lhotách zbili uprchlíci strážného! Skončil v nemocnici

Zdroj: TV Nova

Záchranná služba musela zasahovat v uprchlickém táboře ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku. Ošetřit potřeboval zaměstnanec bezpečnostní agentury, která tábor hlídá. Napadli ho totiž v táboře zadržovaní uprchlíci.

Incident potvrdila mluvčí ministerstva vnitra Petra Kučerová. "Došlo k ošetření pracovníka ostrahy, který nebyl v pracovní neschopnosti. Podobné události nejsou v těchto typech zařízení výjimkou," řekla Kučerová deníku Právo, který s informací přišel.

 

Zásah v táboře potvrdil webu TN.cz i mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl. "Devětadvacetiletého muže, který byl jako zaměstnanec utečeneckého tábora napaden, jsme převáželi 1. září dopoledne na úrazovou ambulanci ve Frýdku-Místku. Předtím byl ošetřen táborovým lékařem. Stěžoval si na bolest hlavy, lékař měl také podezření na zhmoždění hrudníku."

 

 

Podle Práva přerůstá situace v uprchlických táborech cizinecké policii přes hlavu. Vzhledem k tomu, že musí pro uprchlíky otevírat další zařízení, nemá dost lidí k jejich hlídání a zaměstnanci musí sloužit dlouhé hodiny přesčasů, případně jsou na ostrahu najímány bezpečnostní agentury a stahováni policisté z jiných útvarů. Ministerstvo vnitra bude do konce roku potřebovat navýšit rozpočet o dalších 200 milionů.
 

vbo TN.cz