Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.3. 2018 20:18
vražda Kuciaka

Expřítel Ficovy asistentky: Měl jsem ji rád, je to pořádná kočka

Zdroj: TV Nova

Jméno slovenského podnikatele italského původu plní média od vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Antonino Vadala má být exmilencem Troškové, dnes už bývalé asistentky premiéra Roberta Fica. Oba jsou spojováni s italskou mafií ’NDrangheta, kterou se Kuciak zabýval. Poprvé od vraždy novináře promluvil Vadala s médii – nejen o svém podnikání, ale i o údajném vztahu s Márií Troškovou.

Slovenská policie minulý týden při razii zadržela sedm lidí. Mezi nimi byl i podnikatel Vadala. Následně ho spolu s ostatními propustili. Podle jeho slov nemá s nejobávanější italskou mafií ’Ndrangheta nic společného.

 

"Je to šok, protože nikdy v životě jsme nebyli spojeni s mafií - ani v Itálii, ani na Slovensku. Vidím za tím čistě politické intriky od opozice (poz. red. Vadala má známosti ve straně Směr). Opozice chce využít vraždu dvou lidí, i když nikdo neví, kdo ji spáchal, aby odstranili současnou vládu. Chtějí k tomu zneužít i moji osobu," říká otevřeně v rozhovoru pro košický Korzár.

 

Vadala si myslí, že se stal terčem útoků, protože zná Troškovou. Popírá i to, že pobíral dotace. "Nemáme nic. Můžeme to dokázat," řekl Vadala. Potvrdil, že v minulosti peníze dostal, ale jen malou částku. 

 

 

Vztah s Troškovou

Matka Troškové pro deník Nový Čas uvedla, že měla její dcera k Vadalovi blízko a dokonce měli uvažovat o svatbě. "Byli do sebe zamilovaní, chtěli se vzít. Rozešli se nečekaně. Když si našel tu Italku, přestala s ním komunikovat," řekla.

 

Vadala ale tvrdí, že byli jen přátelé, prý nešlo o milenecký vztah. "Její máma je vystresovaná, je nemocná. Jsme jako bratr a sestra, je jen moje kamarádka, známe se léta. Ale je to kamarádství mimo úřad vlády, mimo parlament a politiky. Měl jsem ji rád, protože byla pořádná kočka," řekl.

 

Do společného podnikání s Troškovou se měl dát z toho důvodu, že neměla peníze a on jí chtěl podat pomocnou ruku. Firmu GIA Management měli založit společně. "Mária mi v ní pak pomáhala, když jsme chtěli dělat elektrárny. Nic víc. Když začala pracovat u tajemníka bezpečnostní rady státu Viliama Jasaně, firmu jsme prodali," popsal. Troškovou Jasaňovi doporučil Vadala.

 

Další otazníky kolem vraždy Jána Kuciaka: Datum smrti nesedí:

ham TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama