Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 8. 2017
závadná vejce

Vajíčka z Lidlu mohou způsobit zdravotní potíže! Máte je doma?

Nebezpečná vajíčka
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Lidl varuje před závadnými vejci (ilustrační foto

Před závadnými vajíčky varuje společnost Lidl. Pokud je zkonzumujete bez tepelné úpravy, hrozí vám zdravotní potíže. Poznáte je podle označení CZ 23165 na skořápce. Jestliže zákazníci taková vejce doma mají, Lidl jim vrátí peníze.

Jedná se o vajíčka z vlastní produkce společnosti AG Maiwald z Litomyšle. "Společnost AG Maiwald a.s. z důvodu ochrany spotřebitele stahuje z oběhu veškerá balení výrobku Vejce s datem spotřeby 11.9.2017 nebo dříve," upozorňuje na svých stránkách Lidl, který vejce prodával.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

Na základě dostupných informací nelze vyloučit, že jsou tato vejce zdravotně závadná. Při jejich požití bez tepelné úpravy hrozí spotřebitelům zažívací potíže. "Společnost AG Maiwald a.s. žádá všechny zákazníky, aby toto důležité upozornění vzali na vědomí a výše uvedený výrobek dále nekonzumovali," tlumočí Lidl.

 

 

Konkrétně se jedná o vejce velikosti M a L, které byly prodávány na území Moravy, Slezska a v části východních, středních a jižních Čech. Pokud jste taková vajíčka v Lidlu koupili, můžete je na jakékoli prodejně vrátit, aniž byste museli předkládat pokladní doklad.

 

Stahování se týká veškerých balení těchto výrobků:

Vejce výrobce AG Maiwald a.s. Litomyšl, Česká republika

(veterinární schvalovací číslo CZ 23165)


 

ČTĚTE TAKÉ:

Strašák salmonela: Jak se nemoci vyhnout?

Nová zbraň proti kilům: Díky vejcím za týden až 5 kg dole

VIDEO: Muž našel doma devět let staré velikonoční vajíčko! Po rozbití skořápky začal křičet

mom TN.cz