Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 8. 2017
hrozí mu vězení

Vandal u Jihlavy si přes noc máknul! Most natřel na růžovo!

Zdroj: TV Nova

Kuriózní vandalský čin vyšetřují policisté na Jihlavsku. V Lukách nad Jihlavou někdo nabarvil narůžovo železniční most.

Vandal vše stihnul během jedné jediné noci , večer most ještě růžový nebyl ráno už ano. "My jsme šli o půl jedenáctý dom a ještě tam nic nebylo," potvrzuje jedna z místních obyvatelek.

 

Podle místních jde nejspíš o nějakou recesi nebo provokaci. Každopádně růžový most je v tuto chvíli největší atrakcí celých Luk nad Jihlavou. "To je recese asi bych řekla, kdo a proč by to udělal? To nevím vůbec," nechápou místní, proč někdo most přebarvil.

 

Vandal se nejspíš během noční šichty dost nadřel - druhou stranu mostu totiž už nabarvit nestihl. Škoda se teprve vyčísluje - mohla by se ale podle odhadů vyšplhat až do desítek tisíc korun. Vedení obce vše nahlásilo policii i vlastníkovi mostu - správě železniční dopravní cesty. "V případu jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchaní přečinu poškození cizí věci," říká mluvčí jihlavské policie Stanislava Miláčková.

 

 

"Správa železniční a dopravní bude chtít, aby viník až ho policie dopadne, vše dal do původního stavu a to znamená vlastními silami most přetřel," plánuje mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

 

V případě dopadení růžovému vandalovi může hrozit až rok vězení.

hru / David Pik TN.cz