Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2016 13:24
znesvěcení

Vandal zneuctil synagogu, zdi a sedadla potřel svymi výkaly

Zdroj: TV Nova

Plzeňští kriminalisté vyšetřují případ znesvěcení třetí největší synagogy na světě. Neznámý pachatel tam v pondělí po zdech a po sedadlech rozmazal své výkaly. Za to mu teď hrozí vězení.

Pachatel měl do plzeňské židovské synagogy přijít podle informací televize Nova v pondělí dopoledne. U vchodu zřejmě normálně zaplatil vstupné a vypůjčil si pokrývku hlavy, bez které by muži do synagogy neměli vstupovat.

 

Do té pak ale vykonal potřebu. Potom zašel ještě dál, fekáliemi znečistil zdi synagogy, na které namaloval výsměšný obrázek. Exkrementy také znečistil čalouněné sedačky v hlavní lóži. Na židovský chrám zaútočil na několika místech a v různých patrech.

 

Dnes jsou už sedačky vyčištěné a ze zdi výkaly zřejmě lidé z židovské obce seškrábali. Obrazec na stěně je ale stále patrný.

 

 

K útoku se nechtěl nikdo z židovské obce vyjádřit. Lidé u vstupu pouze televizi Nova potvrdili, že se případ řeší. Policisté teď po pachateli pátrají a žádají ostatní návštěvníky, ať se ozvou, pokud si něčeho všimli. Pachateli za poškození cizí věci hrozí i rok ve vězení.
 

tn.cz / TV Nova