Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.3. 2016 20:44
policejní pátrání

Vandalové ohrozili železniční dopravu, pátrá po nich policie

Zdroj: TV Nova

Policisté pátrají po pachatelích, kteří včera večer vážně ohrozili železniční dopravu na Chebsku. Na koleje mezi Františkovými Lázněmi a Aší položili desítky kamenů. Neštěstí pohotově odvrátil strojvedoucí soupravy, který před překážkou začal brzdit.

Vandalové na koleje položili desítky kamenů na zhruba tří set metrovém úseku. Ty největší o velikosti pěsti. Ještě kolem 16 hodiny podle informací z vlaku na kolejích žádná překážka nebyla. O dvě hodiny později už měl strojvedoucí asi kilometr za Hazlovem směrem na Vojtanov co dělat, aby vlak před kamením zastavil. Do několika z nich najel, ale už ve snížené rychlosti. Nikomu se nic nestalo.

 

Strojvedoucí samozřejmě přivolal policisty. Doprava se musela zastavit na bezmála dvě hodiny a stát kvůli tomu musely dva osobní vlaky. "Byť je to evidentně dětská hra. Tak je velmi nebezpečná. Ty následky, které můžou nastat v případě, že ten vůz vyskočí z té klasické jízdní dráhy, jsou potom závratný," uvedl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský.

 

"My případ prošetřujeme pro podezření z obecného ohrožení s trestní sazbou tři až osm let vězení. Po pachatelích pátráme," komentovala policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

 

 

Případů, kdy vandalové hazardovali se životy lidí ve vlaku a na koleje položili nebezpečné překážky eviduje Správa železniční dopravní cesty od začátku roku už několik. V únoru ohrozily rychlík tvárnice mezi Klatovy a Plzní. V březnu se zastavila doprava kvůli třiceti centimetrovým kamenům mezi Teplicemi a Proboštovem. Nejčastěji na kolejích leží ale kočárky, kola, ale třeba i zavěšené televize.
 

František Nyklas, klma TV Nova

Diskuze

28.3. | 22:59 bard-lidu
0
Náhlasit nevhodný komentář
straki007: To jsi měl víc štěstí než rozumu. Posádky vlaků k takovým případům automaticky (dle předpisů) volají policisty a rodiče dotyčných prevítů pak většinou mají opletačky se zákonem. Se zvyšující se rychlostí vlaků stoupá riziko smrtelných úrazů a milionových škod - chápeš debyle ???
28.3. | 21:19 rexrothak
0
Náhlasit nevhodný komentář
My jsme na kolej za mlada dávali desetníky a dvacetníky a pak srovnávali kdo má z nich lepší placku,ale po krátkém čase nás to přestalo bavit(možná došly drobný).
28.3. | 21:07 straki007
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyz jsem byl maly spratek tak takovych kamenu jsme se naskladali nekolikrat denne a divali se jak praskaji.Dnes z toho delaji silenou vedu.Asi v letech 90 byli tezsi vlaky nebo co :D