Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.12. 2017 07:44
Krmení šelem

Vánoce mají i zvířata v zoo, takhle si dárky rozbalili tygři! VIDEO

Zdroj: TV Nova

Příchod Vánoc a sváteční atmosféru si užívají také zvířata v pražské zoologické zahradě. Originální dárek od svých chovatelů v sobotu dostali tygři usurijští a kamera TV Nova byla při tom.

Je to největší kočkovitá šelma - samci mají v průměru kolem tří set kilogramů. V pražské ZOO mají v současnosti tygry dva. "Kocoura Rádžu, kterému je něco málo přes dva roky a ještě v sousedním výběhu je starší dáma, tygřice Mary, které už je dnes 17 let," doplnil vrchní kurátor savců v Zoo Praha Pavel Brandl.

 

Vánoční dárek v podobě piñaty s masem dostali tygři usurijští v sobotu v jednu hodinu odpoledne. Po rozsápání krabic si tak mohli pochutnat na pozdním obědě.

 

I zabalení masa do krabice přitom mělo své opodstatnění. "Aby se trochu zabavili a nedocházelo k takzvanému stereotypnímu chování. No ale samozřejmě stejně jako ostatní kočkovité šelmy, i tygři mají rádi krabice - jako naše malé domácí kočky," vysvětlila průvodkyně Markéta Posseltová.

 

 

Ovšem na rozdíl od nich usurijský tygr spořádá podstatně více masa. "Průměrně pro toho samce máme kolem sedmi až osmi kil denně. A samice dostává míň, třeba šest, sedm," upřesnila chovatelka šelem Veronika Šejstalová.

 

Originální dárek od chovatelů i tygři samotní se líbili i návštěvníkům. Pokud do pražské zoologické zahrady zavítáte do konce roku, máte šanci, že budete moci sledovat podobný program. V plánu totiž jsou i další komentovaná krmení.

Šimon Pilek/epa TN.cz