Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2016 18:57
rozhovor s premiérem

VAŠE TÉMA: Sobotka prozradil, čím chce porazit Babiše a ANO

Zdroj: TN.cz

Premiéra Bohuslava Sobotku čekají velké výzvy. Musí sjednotit stranu před parlamentními volbami příští rok, porazit Andreje Babiše a jeho ANO nebo alespoň obhájit slušný výsledek a sestavit vládu. Jaký má plán? I o tom dnes exkluzivně promluvil v pořadu Vaše téma.

Na nejednotu v ČSSD reagoval v pořadu Vaše téma premiéra Bohuslav Sobotka. Toho v poslední době mnozí kolegové kritizovali, na souboj o křeslo předsedy ho ale zatím nikdo nevyzval. Prozradil, jak chce sociální demokracie porazit hnutí Andreje Babiše, ale třeba i to, jestli peče cukroví...

 

 

Na jaře bude sociální demokracie volit svého předsedu – obhájí Bohuslav Sobotka svůj post? Jeho kritiků se ozvalo dost. Například Jeroným Tejc nebo Jiří Dienstbier. "Pokud tedy umí kritizovat a zveřejňují své názory v médiích, tak ať seberou odvahu a kandidují na předsedu sociální demokracie. A odpověď, kterou jsem dostal, byla ticho," prohlásil premiér. "Zatím nemám žádného protikandidáta a myslím, že je nejenom důležité kritizovat, ale i něco dělat," dodal.

 

Sobotka doufá, že kritika se přetaví v lepší spolupráci – jen tak prý mají sociální demokraté šanci porazit hnutí ANO ve volbách do poslanecké sněmovny. Pro voliče připravují tři zásadní témata – zvyšování mezd, rodina a zdravotnictví. Peníze na investice chtějí získat reformou v daních. Jejich zvyšování se podle Sobotky bude týkat velkých firem. "No, pro ty velké firmy, které vyvádějí prostředky z České republiky, to znamená zvýšení. Když z české republiky odtéká 300 miliard korun ročně, my potřebujeme, aby tady ty peníze zůstaly," vysvětlil premiér Sobotka.

 

 

Řeč byla i o výměně ministrů ve vládě. Podle premiéra to prý i na pouhých 11 měsíců má smysl. "Já nechci, aby to ministři takzvaně doklepávali do konce volebního období. Chci, aby do toho šli s novou energií, protože tohle je finiš," popsal své nároky na nové ministry Sobotka.

 

A premiér dále stojí i za elektronickou evidencí tržeb – ale bez výjimek. "Čím víc bude výjimek, tím to bude vlastně nespravedlivější vůči těm, kterým ta povinnost EET zůstane," zní jednoduché vysvětlení z úst premiéra.

 

 

A protože už je advent, tak byl rozhovor ve Vašem tématu politiku odlehčený i vánoční otázkou, zda se premiér podílí na vánočních pracích, třeba na pečení cukroví. Odpověď najdete v záznamu pořadu Vaše téma s premiérem Bohuslavem Sobotkou.

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.12. | 20:09 kacipavel
18
V první řadě by měl vyletět ten bruselský řiťolezec ..SRALBOTKA , lže , podvádí ...
1.12. | 20:06 bimbi20
-11
daň za všechny zákazníky. Tak to se jí ani nevyplatí podnikat. To je pomalu 3x ...
5.12. | 12:34 tenistka 175 tenistka175
1
Náhlasit nevhodný komentář
3.12. | 20:27pepanek4444 TO JE PŘESNĚ TO, CO JE DOBĚHNE !!! CHOVAT SE JAK ZÁVISTIVÉ SKETY JE nejrychlejší TITANIK .......
5.12. | 12:32 tenistka 175 tenistka175
1
Náhlasit nevhodný komentář
NO MOMENTÁLNĚ TAK LEDA Z NAMRZLEJCH SCHODŮ !!!! Náskok ANO je dnes nebetyčný ....Dosáhli přes 33% ve všech průzkumech. Lidi nejsou blbí a když jim někdo pořád KOHOKOLIV zošklivuje, začnou mu fandit.
3.12. | 20:27 pepanek4444
2
Náhlasit nevhodný komentář
takhe se chová koalice,fuj !!! to je honba na Babiše, hamba !!!
2.12. | 13:04 kikikul
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Doporučení pro ČSSD.Postavte se za drobné podnikatele a podpořte drobné podnikatele.A máte vyhráno.Trochu uznání by neuškodilo.hou.
2.12. | 11:47 ladmato
9
Náhlasit nevhodný komentář
Už po přečtení nadpisu jsem se musel smát, fakt nevím čím by jako vlastizrádný Sobotka chtěl porazit Babiše? Pokud chce ČSSD vyhrát volby, první a nezbytný krok je zbavit se Sobotky, bez tohoto zásadního kroku socani nemají šanci. Sobotka poškozuje ČSSD.
2.12. | 11:40 ladmato
4
Náhlasit nevhodný komentář
Lucielucina, mohu potvrdit, Praha se pomaličku plíživě stává multikulturní.
2.12. | 11:13 hladik josef
2
Náhlasit nevhodný komentář
Bimbi20 Ty s těmi tvými keci by jsi mohla zahubit i svět jak jsi přechytralá co slovo to žvást.
2.12. | 10:42 lucielucina
9
Náhlasit nevhodný komentář
Sobotka by měl popravdě vysvětlit jeho dovoz muslimských imigrantů do ČR. Více na www.euportal.parlamentnilisty.cz v článku "Lidé si s narůstajícím znepokojením všímají... " Prostě Sobotka něco tají. Merkelka přikázala a Sobotka plní. Volby se blíží, na to je nutné pamatovat.
2.12. | 07:41 amperek50
4
Náhlasit nevhodný komentář
Tenhle krivozubej kulohlav muze Babise porazit jedine kdyz jeho fotka bude bude nekde na tablu kolem ktereho se pujde Bohus vychcat
2.12. | 06:52 nichts obernichts
1
Náhlasit nevhodný komentář
A jestli vy, vycurankove se chcete priklanet k Rusku - zaroven cerpat EU dotace /o kterych nevime kde a kam mizi/ a vojenskou ochranu Alliance a NATO pak VAM uz opravdu nikdo nepomuze!