Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.3. 2017 18:25
Pro zraněného letěl vrtulník

Vážná nehoda na Vsetínsku: S dělníky se převrátila plošina

Převrácená plošina v Horní Bečvě - 3
Zdroj: HZS Zlínského kraje
Převrácená plošina v Horní Bečvě

Moc nechybělo, aby práce dvou dělníků v Horní Bečvě na Vsetínsku skončila tragédií. Muži sundávali ze stožárů prapory, když se vysokozdvižná plošina i s avií, na které byla umístěna, z ničeho nic převrátila. Oba utrpěli těžká zranění, jednoho museli lékaři do ostravské nemocnice převézt vrtulníkem.

K nehodě došlo krátce před půl desátou v Horní Bečvě na Vsetínsku. Na místo vyrazily hned všechny složky integrovaného záchranného systému.

 

"Vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí a posilové jednotky hasičů z obcí Horní Bečva a Rožnov pod Radhoštěm," upřesnil mluvčí hasičů Zlínského kraje Pavel Řezníček.

 

 

 

"Jak bylo zjištěno, došlo zde k převrácení dvacetimetrové automobilové plošiny na podvozku značky Avia, přičemž byly zraněny celkem dvě osoby, které se při manipulaci nacházely v koši stroje," dodal mluvčí Řezníček.

 

Vzhledem k těžkým zraněním pracovníků zavolali hasiči na pomoc také vrtulník Letecké záchranné služby, který vážně zraněného čtyřiatřicetiletého muže převezl do ostravské nemocnice. Druhého muže převezla do nemocnice sanitka.Hasiči zajistili avii proti požáru a zlikvidovali únik nafty. "Zdvižení a úklid plošiny si po domluvě s velitelem zásahu zajistil majitel," doplnil mluvčí hasičů. O případ se budou zajímat i policisté, kteří budou zkoumat, jak se plošina s dělníky mohla převrátit.
 

vbo TN.cz

Diskuze

12.3. | 08:59 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
Optimas--"Jak bylo zjištěno, došlo zde k převrácení DVACETIMETROVE automobilové plošiny na podvozku značky Avia, přičemž byly zraněny celkem dvě osoby, které se při manipulaci nacházely v koši stroje," dodal mluvčí Řezníček.--- Vysun se nahoru, foukne vitr a uz letis! Hladke pristani!
11.3. | 19:46 optimas
1
Náhlasit nevhodný komentář
satanas kdyby jsi nelhal tak bych ti i věřil. 2 chlapi Avii nepřevrátí a tahle plošina nemá dosah 20 metrů ale 14. Kdyby ten vůl nestál na trávě tak to nespadlo. Vedle je asfalt a tam by se rozhodně nepřevrátil.
11.3. | 19:16 satanastatavas
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Tak na takovou plosinu muze vlezt jen sebevrah..Kdyz tu Avii prevrati rucne 2 chlapi a co potom ta sila ktera na plosinu pusobi , vzdyt dvacet metru, to uz je nejaka paka..
11.3. | 17:03 amperek50
1
Náhlasit nevhodný komentář
Dvacetimetrova plosina to si delate prd el ne