Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 10. 2017
tragédie na Slovensku

Vážná nehoda ošetřovatelek: Dcera mrtvého řidiče promluvila!

Řidič mikrobusu z nehody na Slovensku
Zdroj: Policie SR, facebook
Tragická nehoda na Slovensku

Nehoda českého kamionu a mikrobusu z poloviny října si vyžádala smrt osmi lidí. Na místě zemřel řidič a šest ošetřovatelek, které se s ním vracely z Rakouska, kde pracovaly. Sedmá žena zemřela v nemocnici. Dcera řidiče mikrobusu o tragédii promluvila.

O tragické nehodě se hodně mluví nejen na Slovensku, kde případ lidé komentují na sociálních sítích. Mikrobus v tragický den řídil Milan Bančeja (54), kterého řada lidí v komentářích kritizují. Právě některé drsné příspěvky velmi ubližují pozůstalým. Milanova dcera Martina (25) poprvé od nehody promluvila.

 

"Přišli jsme o otce, přítele, švagra, dědu a bratra. Moc to bolí. Otec se do druhého světa ještě nechystal. Jen se snažil vydělat nějaké peníze, stejně jako ošetřovatelky. Domů se už ale nikdy nevrátí. Je to obrovská tragédie a puká mi z toho srdce," napsala ve svém vyjádření na Facebooku.

 

Podle dcery byl Milan výjimečný člověk a opravdu zodpovědný šofér. "Nedokážu si vysvětlit, co se mohlo stát. Vím jen to, že by udělal cokoliv, aby zachránil život sedmi ženám, za které měl zodpovědnost. I když zatím stále nikdo neví, co se přesně stalo," dodala s tím, že žádá všechny, aby si rozmýšleli, co v komentářích napíší.

 

112

GALERIE: Tragická nehoda na Slovensku

Zdroj: Facebook/ Policajný zbor SR

Tragická nehoda na Slovensku - 1

Hodnocení:

 

"Otec mě nepovede k oltáři a nikdy neuvidí moje děti vyrůstat," řekla Marina deníku Pluska.sk. Dceru také mrzí, že nikdo neprojevil lítost i nad jejich rodinou, ale všichni vzpomínají pouze na ošetřovatelky. "On měl také rodinu. Syna Michala a mě, vnučku a partnerku. Copak je naše bolest menší, než bolest rodin ošetřovatelek?" ptá se dcera. Milan, který byl vystudovaným fotografem, pracoval jako řidič pro ošetřovatelky patnáct let. U své poslední firmy pracoval pět let.

 

Rodina věří, že policie nehodu důkladně vyšetří. Má však obavy. "Doufám, že to neskončí tak, že svalí vinu na toho, kdo se už nemůže bránit. Čekáme na svědectví jediného svědka, který přežil - řidiče kamionu. Ať popíše vše tak, jak se to stalo," řekla zdrcená Martina.

 

Vážná nehoda

Tragická nehoda se stala 14. října zhruba ve čtyři hodiny ráno u obce Nitrica v okrese Prievidza. Mikrobus patřící rakouské agentuře jel ze Štýrského Hradce na jihu Rakouska. Milan vezl sedm žen, které v Rakousku pracovaly jako ošetřovatelky. Dvě z nich dělily od domova jen minuty. Další čekala cesta až na východ Slovenska.

 

Tři ženy neměly ve voze v osudný den vůbec sedět. Původně jely v autě, které řídil Marián Bartoš ze Spišských Tomášovic. K Milanovi si přesedly krátce před nehodou, protože jel kratší cestou. Kdyby z prvního vozu nevystoupily, šťastně by dojely až domů a setkaly se se svými rodinami. Více čtěte zde.

 

Reportáž o tragické nehodě na Slovensku

 

ČTĚTE TAKÉ:

S podzimem přibývá autonehod! Sedmero bezpečnosti na cestách
Zarážející důvody, kvůli kterým bourají MLADÍ ŘIDIČI! Z těchto statistik běhá mráz po zádech

ham TN.cz
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?