Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.1. 2017 20:35
transport vrtulníkem

Dívka (11) vylétla mimo sjezdovku, narazila do stromu! Je v kómatu

Letecká záchranná služba při cvičení
Zdroj: Záchranná služba , Ústní nad Labem
Ilustrační foto

Mladičká lyžařka (11) se velmi vážně zranila, když vyletěla ze sjezdovky v areálu Dolní Morava. Dívka vlétla mezi vzrostlé stromy a v plné rychlosti do nich narazila. Vážně zraněnou dívku musel do nemocnice transportovat vrtulník.

Na černé sjezdovce v areálu Dolní Morava se velmi vážně zranila mladá lyžařka (11). V plné rychlosti vyletěla ze sjezdovky a narazila přímo do stromů, kvůli kterým museli vyrazit záchranáři na lyžích, technika by se do nepřístupného terénu nedostala.

 

"Zjistili jsme, že zraněná je v bezvědomí a svědci nehody už zahájili laickou resuscitaci. My jsme její stav konzultovali s dispečinkem linky 155 a dohodli se s nimi na vyslání vrtulníku Letecké záchranné služby z Hradce Králové,“ uvedl k nehodě Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

 

Dívka utrpěla vážná poranění končetin, trupu a hlavy. Záchranáři použili podle portálu horské služby automatický defibrilátor, který ale nedoručil výboj. Dívku následně začali opatrně svážet z kopce dolů.

 

Během přesunu k nim slanil zdravotník letecké záchranné služby, protože na sjezdovce nemohl vrtulník přistát. Ten dosedl na parkoviště, kde záchranáři okamžitě dívku naložili a převezli do nemocnice. Posádce vrtulníku se podle mluvčího zdravotnické záchranné služby Iva Nováka podařilo obnovit funkci srdce, dívku ve velmi vážném stavu předali zdravotníci do nemocnice v Hradci Králové.

 

 

Podle svědků dívka nebyla příliš zkušenou lyžařkou, sjezd černé sjezdovky nezvládla. Horská služba varuje všechny návštěvníky, aby nepřeceňovali své lyžařské schopnosti.

 

"Všechny sjezdové trati v Jeseníkách v těchto dnech doslova praskají ve švech. Všichni, kdo se na nich pohybují, musí jednoznačně dbát všech bezpečnostních pravidel. Jde zejména o jízdu ohleduplnou k ostatním a takovou, jakou neriskují podobnou nehodu,“ varoval lyžaře náčelník Klimeš.
 

klma TN.cz
Reklama