Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.3. 2018 21:27
konec vyšetřování

Odříznu tě, tvrdil muž policistovi. Nechal ho zemřít, hrozí mu 20 let

Zdroj: TV Nova

Vyšetřování tři roky staré vraždy policisty ukončili olomoučtí policisté. I když to původně vypadlo jako sebevražda, nakonec se ukázalo, že je všechny úplně jinak. Obvinili 34letého muže, který se teď bude zpovídat před soudem.

Případ se stal v únoru roku 2015. Tělo mrtvého policisty našli v olomoucké místní části Černovír, vypadalo to, že se na mostku sám oběsil. "Přivolaný lékař konstatoval smrt a vyjádřil hypotézu, že dotyčný muž patrně spáchal sebevraždu oběšením. Případ byl tak na samém počátku prověřován jako sebevražda," uvedl policejní mluvčí Jaroslav Ibehej.

 

Jenže o pár let později se ukázalo, že muž ze světa neodešel dobrovolně. Aby se vyhnul vyšetřování v práci, rozhodl se zinscenovat sebevraždu, a tak se místo do vězení dostat na psychiatrii. Domluvil se se svým přítelem - recidivistou, že ho včas odřízne, jenže ten se jen díval, jak policista umírá. Prý se ho tak chtěl zbavit jako nepohodlného svědka svých předchozích zločinů.

 

"Na základě shromážděných poznatků a důkazů vyvstalo později podezření, že k úmrtí policisty došlo v důsledku konání jiné osoby. Tato osoba měla přesvědčit dotyčného, aby spáchal demonstrativní sebevraždu s tím, že se mu nic nemůže stát, protože mu bude okamžitě poskytnuta pomoc, což se však nestalo," potvrdil mluvčí.

 

 

Vypadalo to jako dokonalý plán, kdyby ovšem po letech nechytili recidivistu kvůli jiné trestné činnosti. Aby si zachránil krk, tvrdil, že byl svědkem vraždy policisty. Za vraha ale označil parťáka mrtvého policisty, který skutečně v době vraždy seděl nedaleko mostu v autě, o ničem ale nevěděl.

 

Jenže kolega zavražděného si dal dvě a dvě dohromady a kriminalistům všechno řekl. I jemu nyní hrozí trest. "Kriminalisté v listopadu roku 2017 obvinili čtyřiatřicetiletého muže ze spáchání zvlášť závažného trestného činu vraždy. Obviněný je v současné době ve výkonu trestu odnětí svobody pro jinou trestnou činnost. V této souvislosti je navíc trestně stíhána další osoba a to jednatřicetiletý muž z trestného činu neposkytnutí," dodal Ibehej.

 

Případ dostal na stůl státní zástupce s návrhem na podání obžaloby. Recidivistovi hrozí až 20 let vězení, policistovi za neposkytnutí pomocí až tříletý trest.

mom TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama