Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.8. 2017 09:40
počasí v srpnu

Ve čtvrtek i 36 °C! Meteorologové řekli, kdy se ochladí. PŘEDPOVĚĎ

Horko - 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

Česko má za sebou několik opravdu horkých dnů, kdy se teploty držely nad hranicí 30 °C a ani dnes žádné ochlazení nečekejte. Na jihu a východě republiky má být i 36 °C! Z předpovědí meteorologů ale vyplývá, že teploty budou brzy rychle klesat.

Předpověď počasí na čtvrtek hovoří jasně - Česko opět zasáhne vlna veder. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat mezi 28 a 32 °C, na jihu a východě země dokonce okolo 36 °C! Jak ale meteorologové upozorňují, vysoké teploty nevydrží věčně a už brzy dorazí studená fronta, která s sebou přinese ochlazení.

 

"V teplém jihozápadním proudění se bude nad střední Evropou vlnit frontální rozhraní, které se začne během víkendu zvolna přesouvat k jihovýchodu a naše území se postupně dostane do chladnějšího vzduchu. Současně se bude prohlubovat nad západní Evropou brázda nízkého tlaku vzduchu postupující k východu," uvádí Český hydrometeorologický ústav.

 

Ochladit by se výrazněji mělo už v neděli - meteorologové předpovídají v maximech 21 až 25 °C, tepleji bude na Moravě a ve Slezsku - 26 až 30 °C.

 

 

Největší ochlazení pak ČHMÚ očekává v týdnu od 14. do 20. srpna. "Jeví se jako teplotně průměrný až podprůměrný. "V tomto týdnu se průměrná týdenní maximální teplota vzduchu v rámci Česka bude pohybovat kolem 23 °C a průměrná týdenní minimální teplota kolem 12 °C. Srážkově očekáváme období průměrné až slabě nadprůměrné. Průměrné týdenní úhrny se budou pohybovat v rámci ČR většinou v intervalu 10 až 25 mm," upozorňují meteorologové.

 

TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

 

Čtvrtek

 

V noci skoro jasno až polojasno, v Čechách přechodně až oblačno. Přes den zpočátku polojasno, postupně oblačno až zataženo a místy přeháňky nebo bouřky. Večer od západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na jihu a východě 32 až 36 °C, v 1000 m na horách kolem 25 °C, na severozápadě a severu Čech kolem 22 °C. Zpočátku slabý jižní, postupně mírný západní, na Moravě až severozápadní vítr
2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

 

Pátek

 

Oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C,
na jihovýchodě a východě Moravy až 35 °C. Mírný jihozápadní
až západní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

 

 

Sobota

 

Polojasno, ojediněle při zvětšené oblačnosti přeháňky nebo bouřky. Večer postupně přibývání oblačnosti od jihozápadu. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na Moravě a ve Slezsku 21 až 17 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C, na jihovýchodě Moravy až 32 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

 

Neděle

 

Oblačno až zataženo, od jihozápadu na většině území déšť nebo přeháňky, na jihu a východě místy bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na Moravě a ve Slezsku 21 až 17 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na Moravě a ve Slezsku 26 až 30 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Pondělí

 

Oblačno až zataženo, v jihovýchodní polovině území občas s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle bouřky. Jinde srážky jen místy. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na Moravě a ve Slezsku 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.

 

Úterý až čtvrtek

 

Převážně velká oblačnost. Zpočátku na většině území, postupně místy s deštěm nebo přeháňkami. Zpočátku ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty Zpočátku 24 až 28 °C, postupně 18 až 22 °C.

 

Podívejte se na předpověď počasí ze Snídaně s Novou


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Desetiletý chlapec vymyslel, jak nadobro zabránit úmrtí dětí v rozpáleném autě! Tohle je dokonalé

TO POMŮŽE: Umíráte v noci vedrem? Tady máte 5 tipů, jak usnout, když máte doma ‘saunu‘!

Je vám vedro? Víme, jaké jídlo vás spolehlivě osvěží a ochladí
10 praktických rad jak je přežít vedro ve zdraví a bez kolapsu

lud TN.cz