Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 10. 2017
Dva požáry

Ve dvou městech vzplála auta, policisté hledají žháře

V Praze v noci hořela auta - 6
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek

Policisté z Kladna a Tachova od víkendu pátrají po neznámém žháři či žhářích, kteří v obou městech podpálili auta. V jednom případě se pachatel před založením požáru do auta nejprve vloupal.

První případ se stal krátce před páteční půlnocí v Kladně v ulici Milady Horákové. Tady svědek požáru volal na linku 158 a pak sám, ještě před příjezdem hlídky, auto zvládl uhasit.

 

"Neznámý pachatel poškodil čelní sklo u vozidla a poté vnikl dovnitř. V zadním prostoru vozidla založil oheň a z místo činu opustil," upřesnila policejní mluvčí Jana Šteinerová.

 

Vyšetřovatelé škodu na autě značky Kia vyčíslili na 40 tisíc a prosí případné svědky, kteří se v pátek večer pohybovali po zmíněné ulici a zahlédli někoho podezřelého, aby se ozvali na linku 158 nebo se zastavili na nejbližší služebně.

Hodně podobný případ nyní rozplétají i policisté ze západočeského Tachova. I tady žhář udeřil v noci z pátku na sobotu.

 

"V Nádražní ulici zatím neznámý pachatel založil požár u přední a zadní strany zaparkovaného vozidla značky Seat Ibiza. Při částečném vzplanutí vozidla došlo k jeho poškození v oblasti motoru a v oblasti kufru a zadních sedadel, na kterých se nacházela pánská zimní bunda," vysvětlila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

 

V tomto případě byla způsobená škoda "jen" deset tisíc, i tak ovšem neznámému pyromanovi hrozí vězení.

pez TN.cz