Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2015 13:32
válečný akt

Islámský stát se přihlásil k útoku. Němci varovali Francii marně

Teroristický útok na koncertní sál Bataclan - přes 100 mrtvých - 8
Zdroj: Profimedia / Twitter
Teroristický útok v Paříži

Atentáty v Paříži spáchala organizace Islámský stát. Po schůzce krizového štábu to dnes řekl francouzský prezident François Hollande. Prezident označil útoky, při nichž zemřelo přes 120 lidí, za válečný akt. K uctění obětí vyhlásil třídenní smutek a rovněž zvýšil bezpečnostní opatření na nejvyšší stupeň.

Řekl také, že vystoupí na pondělní mimořádné schůzi parlamentu. Útoky byly podle něj naplánovány a zorganizovány v zahraničí s pomocí poskytnutou ve Francii. 

 

Na pařížském stationu Stade de France, který byl jedním z míst pátečních atentátů, se našel syrský pas jednoho útočníka. Oznámila to francouzská policie. K atentátům se přihlásila organizace Islámský stát (IS).

 

Islámský stát zveřejnil nové video s hrozbami mířícími specificky na Francii. Hollande řekl výslovně, že za útoky je tato organizace. Francie je zapojená do boje proti IS v Iráku a Sýrii.

 

Německá policie týden před útokem v Paříži zadržela muže, který údajně měl kontakt na atentátníky. O zadržení prý informovala francouzské úřady. Dnes to s odvoláním na policejní zdroje uvedla rozhlasová stanice Bayerischer Rundfunk. Policie se k informaci oficiálně nevyjádřila.

 

 

Německá policie zadržela na dálnici ze Salcburku do Mnichova jednapadesátiletého občana Černé Hory 5. listopadu. V autě údajně měl profesionálně vytvořenou skrýš, ve které bylo několik střelných zbraní, munice a několik kilogramů trhaviny TNT. Němečtí policisté muže zatkli kvůli nedovolenému držení zbraní.

 

Podle zdrojů z vyšetřování byl zadržený údajně na cestě do Paříže. Policisté proto informovali o případu francouzské úřady, uvedl Bayerischer Rundfunk.

 

Pařížské atentáty vyvolaly zděšení v celé Evropě a mnoho vlád včetně české na dnešek svolalo krizové štáby. Nebezpečí teroristického útoku bylo v Británii zvýšeno na druhý nejvyšší stupeň. Podle posledních údajů si útoky vyžádaly 128 mrtvých, 99 lidí je v kritickém stavu v nemocnicích.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hrůza v Paříži: Jak dopadli členové kapely z „klubu smrti“?

mom tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.11. | 13:10 Vilém Novák
33
Dokud evropa bude slepě poslouchat usa a bude hledat nepřítele v Rusku, a ne v ...
14.11. | 18:45 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
14.11. | 14:35 tonny44: Že to nikde není vidět, teda mimo toho spadlýho éra, ...
18.11. | 19:59 Trance Nail
1
Náhlasit nevhodný komentář
Třeba Islám zničit a navždy vymazat z mapy
16.11. | 12:16 Marie Vohrnová
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě chce Merkelová kvóty na vrahy?
15.11. | 12:09 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
15.11. | 11:18 suffa: V demokratické společnosti se vyjadřuje nespokojenost ve volbách. Anarchie nikdy nikam nevedla.
15.11. | 11:18 suffa
9
Náhlasit nevhodný komentář
Stále nechápu, proč stamilióny lidí v Evropě poslouchají pár hova.d nahoře a podě.laný pseudohumanisty? kdyby se všichni spojili, tak ti nahoře nemají žádnou, ale žádnou šanci! Je nutno pořádně pročistit Evropu. Čím dřív, tím líp....
15.11. | 11:14 suffa
14
Náhlasit nevhodný komentář
To Merklová má na rukou krev Obětí! Ta je sem zvala, ta je sem s otevřenou náručí pustila. Německo bylo, je a bude hrozba! Svévolně a sama bEZ porady jinýách států je sem pozvala, takže ať si je tam taky nechá! Źádné kvóty a ti, co tu již jsou, alou ven! STOP MIGRANTŮM!!
15.11. | 08:01 blesk63
2
Náhlasit nevhodný komentář
Už v dějinách všechny hrůzy v Evropě z působili Němci jak první i druhou svet. válku a teď invazi a okupovani Evropy Muslimi
15.11. | 07:58 blesk63
4
Náhlasit nevhodný komentář
Za ty hrůzy mohu politici v Bruselu jen oni mohli uzavřít hranice a ne jen o tom kecat a diktovat podmínky jiným a Merklova je jedna z těch kdo je sem natáhla
14.11. | 23:42 oran21
12
Náhlasit nevhodný komentář
Náně Merkelové můžeme poděkovat za zaplevelení Evropy uprchlíky a tím i teroristy. Slepě posloucháme USA, kteří kam vstoupí, tam je válka. Kvůli jejich ekonomice se neustále celý svět vyzbroruje. Co třeba přestat nadávat na Rusa, spojit se a porazit islám???
14.11. | 21:46 František Koval
6
Náhlasit nevhodný komentář
Tsdy vidíme jak moudré máme politiky......Akdo nato doplatí.?????????
14.11. | 19:56 Vojta Také
9
Náhlasit nevhodný komentář
Na Německo zatím nedojde. Nebudou proti sobě štvát zemi, kde je s otevřenou náručí přijímají.