Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.8. 2017 21:30
11 a 4 roky

Ve Slaném a u Brandýsa vypadly děti z oken! Odvezly je vrtulníky

Zdroj: AKTU.cz/TN.cz

Hned dvakrát během středy zasahovali středočeští záchranáři u pádu malých dětí z oken. Dopoledne vypadla z okna jedenáctiletá dívka ve Slaném, po poledni zasahovali záchranáři v Borku nedaleko Brandýsa nad Labem, kde se při pádu z okna zranilo teprve čtyřleté dítě.

"Dnes v odpoledních hodinách jsme přijali oznámení o pádu čtyřletého dítěte z okna rodinného domu, z patra. Veškeré příčiny a okolnosti momentálně na místě šetří mělničtí policisté," řekla TN.cz v 13:30 mluvčí mělnických policistů Markéta Johnová.

 

Podle mluvčí středočeských záchranářů bylo dítě, podle informací TV Nova chlapec, při vědomí, mělo zhmožděniny rukou a nohou a četné odřeniny. Vrtulník zraněné dítě přepravil do krčské nemocnice.

 

16

GALERIE: Pády dívek z oken ve Slaném a v Borku

Zdroj: AKTU.cz

Pád dívky z okna ve Slaném - 1

Hodnocení:

 

Dopoledne přitom zasahovali záchranáři u podobného případu v Bezručově ulici ve Slaném, kde z okna paneláku, naštěstí z bytu v přízemí, vypadla jedenáctiletá dívka. Utrpěla těžká zranění.

 

"Dívka měla zlomeniny nohou, zasahující lékař měl navíc podezření na poranění páteře, tak byla zafixována proti pohybu a letecky přepravena do motolské nemocnice," dodala mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

 

 

"Na místě této nešťastné události provádí v současné době policejní hlídky prvotní šetření. Kriminalisté nyní prošetřují zda příčinou tohoto skutu byla nešťastná náhoda nebo úmyslný pád dívky z okna," uvedla mluvčí kladenských policistů Jana Šteinerová s tím, že s ohledem na věk dívky nebudou policisté podávat další informace.

 

K tragédii se schylovalo také v Jihlavě, více v reportáži Televizních novin:

vbo TN.cz