Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 12. 2017
štiplavý dým

Ve Špindlerově Mlýne hořelo v baru, ze skladu nic nezbylo

Požár baru ve Špindlerově mlýně
Zdroj: facebook, HZS Karlovarského kraje

Lyžařská sezóna nezačala dobře pro majitele baru ve Špindlerově Mlýně, kde v noci na neděli začalo hořet ve skladu. Požár se naštěstí díky držel jen ve skladu a i přes nulovou viditelnost se ho podařilo hasičům zlikvidovat. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun, ovšem hasiči uchránili majetek v hodnotě desítek milionů. Incident se obešel bez zranění.

V noci na neděli vyjížděli královéhradečtí hasiči k nahlášenému požáru v jednom z barů ve Špindlerově Mlýně. Z přízemí sportbaru vycházel hustý dým.

 

"Na místě objevili hasiči požár v místnosti v přízemí. Jednalo se o místnost se skladovým materiálem o půdorysu asi 3 x 2 metry. Z počátku byla kvůli dýmu v místnosti nulová viditelnost," popsal okolnosti zásahu mluvčí hasičů na Facebooku.

 

Když se jim podařilo i přes velmi těžké podmínky požár zlikvidovat, okamžitě začali s vyklízením hořlavého materiálu, aby se zabránilo dalšímu možnému vznícení ohořelých věcí.

 

"Předběžná škoda byla stanovena asi na 20 tisíc korun, ovšem uchráněné hodnoty se vzhledem k charakteru celého objektu pohybují kolem 40 milionů korun," doplnil mluvčí hasičů Martin Kasal.

 

 

Poslední jednotky hasičů se vracely až ve tři hodiny ráno. Proč začalo ve skladu hořet, ukáže až další policejní vyšetřování.
 

klma TN.cz