Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2018 14:44
hrozí výjimečný trest

Strašlivá vražda čtrnáctileté dívky: Byl obžalován bývalý novinář

Vražda a pokus o vraždu v Doubici
Zdroj: ČTK, facebook

V rámci tragického případu smrti čtrnáctileté dívky v Doubici na Děčínsku a pokus o vraždu její kamarádky, která strašlivé řádění přežila, státní zástupce podal obžalobu. Martinu Chloubovi hrozí v případě odsouzení 15 až 20 let ve vězením, případně také výjimečný trest.

Bývalý novinář Martin Chlouba byl obžalován za loňskou smrt čtrnáctileté dívky v Doubici na Děčínsku a pokus o vraždu o dva roky starší dívky. Obviněnému hrozí 15 až 20 let nebo výjimečný trest. Informaci přinesl portál ČTK České noviny.

 

Podle sousedů si obviněný starší z dívek (16) nastěhoval do své chalupy v Doubici, normálně s ní chvíli žil. Občas s nimi měla přespávat také její čtrnáctiletá kamarádka. 23. září ale došlo za dveřmi domu k něčemu strašlivému.

 

Obžalovaný měl obě dívky škrtit, trýznění mladší dívky mělo trvat dlouhé hodiny. Čtrnáctiletá dívka celý incident nepřežila. Starší nakonec naložil do auta a odvezl ji do nedalekého města.

 

Chlouba byl následně obviněn policií z dalšího činu. "V průběhu vyšetřování vyšly najevo další skutečnosti. Obvinění bylo rozšířeno o trestný čin šíření pornografie," sdělila policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

 

 

"Za uvedené jednání pachateli hrozí trest odnětí svobody od 15 do 20 let nebo výjimečný trest," uvedla Hyšplerová.

 

Video: Únorová reportáž o tragédii


 

klma TN.cz
Reklama