Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.2. 2018 21:23
simulace podmínek

Vědci hlásí skvělou zprávu! Mají plán, jak za pár let osídlit Mars

Zdroj: TV Nova

Start největší a nejsilnější rakety současnosti Falcon Hevy společnosti Space X tento týden ohromil celý svět. Vědci už ale myslí na osídlování Marsu. V ománské poušti probíhá simulační projekt, který má prověřit technologie pro vyslání lidí na Mars.

Dvě stovky vědců z 25 zemí se účastní unikátního projektu, který může být důležitým milníkem v plánech lidstva na osídlování rudé planety. Podmínky v ománské poušti se totiž podle expertů podobají těm na Marsu - teploty na jednom z nejpustších míst naší planety dosahují i 51 stupňů Celsia.

 

"Elon Musk spolu se svým týmem právě dokázal, že Falcon Heavy funguje a to nás staví do úplně nové reality, ve které můžeme dobývat daleký vesmír a osídlovat Mars," myslí si astronaut Kartik Kumar.

 

 

Simulační projekt má poskytnout prostor pro otestování technologií a systémů, které mají astronauty na Marsu udržet při životě.
 

Podle Elona Muska - zakladatele společnosti Space X, která právě vyslala do kosmu nejsilnější raketu Falcon Heavy, se člověk po rudé planetě projde už za několik desítek let.

mom/Darja Stomatová TN.cz
Reklama