Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.1. 2018 14:00
Vražedný hic

Vedra v Austrálii zabíjí zvířata. Z nebe pršeli mrtví netopýři

V Austrálii kvůli teplu umírají netopýři - 1
Zdroj: facebook, Help Save the Wildlife and Bushlands in Campbelltown

Austrálii sužuje vlna veder. Zatímco lidé se mohou před obrovským hicem schovat doma nebo se svlažit třeba v bazénu, zvířata takový luxus nemají. A některá hynou dokonce přímo za letu.

To se týká především populací kaloňů. Tito blízcí příbuzní netopýrů poznali krutou sílu horka v neděli. Na západě metropole Sydney jich pomřely nejspíš tisíce, někteří popadali mrtví a umírající k zemi přímo za letu, píše Daily Mail.

 

Bezbranným letcům vyrazili na pomoc dobrovolníci, kteří se pokusili zachránit co nejvíc zvířat, které vedro "sundalo" z oblohy nebo přibilo k zemi a stromům.

 

Navzdory celodenní snaze v pekelné výhni ale stejně přišla velká část jejich úsilí nakonec vniveč. Potěšit je mohla jen vlna solidarity od komentujících diskutérů.Vzápětí se na druhé straně snesla tvrdá kritika na místní radnici, která prý nechala vykácet řadu stromů, které jsou pro přežití kolonie kaloňů zásadní.

 

14

GALERIE: V Austrálii kvůli teplu umírají netopýři

Zdroj: facebook, Help Save the Wildlife and Bushlands in Campbelltown

V Austrálii kvůli teplu umírají netopýři - 1

Hodnocení:

 

Jinde pro změnu obrovská vedra rozpoutala požáry - například v okolí jiného velkého města - Melbourne. Podívejte se na video.


pez TN.cz